Марія Казван

Марія Казван народилась у м. Львів, Україна, у 1989 році. Закінчила факультет журналістики. На даний момент живе та працює у м.Торонто, Канада.

Фотографувати почала близько 15 років тому. Спочатку експериментуючи із мистецькою фотографією, далі із портретами. У результаті, повернулась до мистецької та концептуальної фотографії. Згодом до відео та стоп-моушн - ці медіа дають ще більше простору для експериментів та створення.

Про що я знімаю?

Найважливіше для мене - це можливість говорити. Розповідати про власний досвід, досліджувати, проживати досвід інших людей та розповідати про нього. Створюючи щось, я мрію про те, щоб людина, котра буде в результаті дивитись, слухати, спостерігати за моєю роботою, відчула та задумалась над тим, про що я говорю. Щоб моя праця не пройшла повз. І щоб сама праця не була просто красивою картинкою. Дуже важливим є зміст.
Найчастіше я говорю про домашнє насильство. Часто про природу, як середовище, де можна почувати себе добре, про звʼязок із нею.
Також про життя та його невічність.

Створюю довготривалі проекти. Експериментуючи із медіа, самим процесом створення, об'єктами. В результаті виходять сюрреалістичні, магічно реалістичні праці.


mariakazvan@gmail.com