ретроспектива тижня
Кубанські козаки, обміліле Дніпро та з мене годі
Чим запам'ятався тиждень фотографу Олександру Ратушняку
З початку повномасштабного вторгнення фрилансер Олександр Ратушняк документує війну в її найгарячіших точках. У найгостріші моменти він був з фотокамерою на Київщині, згодом — на Чернігівщині, на півдні України, на Донеччині та Луганщині.
Ми розпитали у Олександра як минув тиждень та що радить почитати, подивитись та послухати.
1
Світлина тижня
Вчора з колегами вирішили вибратися на пляж в Запоріжжі.
Їли кавун, купалися. Прогулявся босоніж берегом Дніпра.
Якщо не брати до уваги острів Хортиця на горизонті і прісну воду, то на якийсь час здалося, що знаходишся в якійсь умовній Кирилівці на березі Азовського моря, якого я вже не бачив 2 роки. А потім — почала лунати сирена повітряної тривоги. До ворога менше 40 км по прямій.
Зробив це романтичне фото обмілілого Дніпра.
2
Перемога тижня
Перемога може бути лише одна. І я дуже сподіваюсь, що цей день настане. Якщо не цього тижня, то наступного...Або трохи згодом. Для того, щоб це сталося, населення України, українці мають перестати думати через призму фрази "какая разніца".. Від кожного з нас залежить коли настане перемога.
3
Відкриття тижня

Минулого і позаминулого року в Запоріжжі було набагато більше російськомовних. Можливо, просто тому, що більшість "рускаязичних укрАінцев" залишила місто. Але дуже, сподіваюсь, що у більшості населення України десь там в голові все-таки змінилося ставлення до мови ворога, яку їм нав'язала російська (московська) імперія та СРСР.
4
Що подивитися
Якщо мова про фільм, то один з найулюбленіших
"З мене досить" або Falling down (1992)
Також документальний фільм про Кубань. Дуже раджу, особливо принципово російськомовним у яких бабусі/дідусі україномовні. Про те, як московити вбивали нашу культуру.
Якщо не лише про фільми:
Московити хочуть вбити/захопити/перемогти/ зросійщити українців вже більше 300 років. Дуже дивно, що для багатьох українців те, які насправді по своїй суті московити стало зрозуміло лише 24 лютого 2022 року.
Є багато різних Youtube-каналів про історію України та й про інші країни. Наука про мертвих, яка дає шанс тим хто її знає, залишитися якомога довше живими.
5
Що почитати
Кілька днів тому придбав і почав читати книгу "Військова топографія".(С.Г.Шмаль). Завжди, коли фотографував роботу артилерії, цікавила та штука під назвою "бусоль". Що, як і для чого вона потрібна? Зиркнув оком в той розділ - там одні сінуси, косінуси та арктангенси...Страшно, але почитаю згодом, може щось зрозумію).
Також можу порадити "класику", хто ще не читав - Ю.Н.Харарі "Людина розумна".
6
Що послухати
Загалом слухаю різну музику і не ділю музику тижнями. Переважно це якийсь довгограючий список композицій джазу або блюзу, рідше класики. Подобається, коли Youtube підкидає щось зовсім неочікуване. Не люблю заслуховувати пісні, як то кажуть, "до дірок".
Одна з найулюбленіших композицій та відеокліпів:
Прямо зараз слухаю Youtube і він підкинув Christian Loffler. Слухаю вперше.
7
Остання фотографія на камеру
В Запорізькій області поблизу лінії фронту. Від обстрілів, мабуть, зайнялася рослинність на полі. Щоб був повище ракурс — заліз на дерево. Колега сфотографував.