Художниця, яка працює у сферах фотографії, перформансу та створення амбітних інсталяцій у ландшафті. Її практика ґрунтується на ретельному дослідженні землі, історії колонізації, геополітики та вигнання.
Роботи Лесі експонувалися у 65 музеях, галереях та мистецьких просторах по всьому світу. Національний музей Голодомору-геноциду в Києві назвав її мобільний меморіальний проєкт "МАРІЯ" найважливішою виставкою, присвяченою голоду-геноциду в Радянській Україні. Монографія Лесі Марущак "Марія" отримала Гран-прі Київського міжнародного книжкового фестивалю та Експериментальну книжкову премію, а також увійшла до шорт-листа книжкової премії Rencontres de Arles 2019 року та Афінського фестивалю фотографії.
Лімітовані мистецькі видання Лесі Марущак зберігаються в численних колекціях, серед яких Національна бібліотека мистецтв, Музей Вікторії та Альберта, Бібліотека Томаса Вотсона в Метрополітен-музеї, Європейський дім фотографії, Бостонський атенеум, Бібліотека рідкісних книг і рукописів Девіда М. Рубінштейна в Університеті Дьюка, Бібліотека Гріна в Стенфорді, Бібліотека рідкісних книг і спеціальних колекцій Бібліотеки Конгресу США та Бібліотека Батлера в Колумбійському університеті.
Леся Марущак є засновницею колективів "МЕНЕЗВУТ" та "ВИДНО", а її роботу підтримують Канадська рада мистецтв, Світовий конгрес українців, Канадська рада визнання інтернованих у Першій світовій війні та численні приватні фонди. Марущак є лауреатом Срібної медалі Генерала Канади та нагороди "Небайдужий канадець", нагороди Конґресу Українців Канади в Саскачевані, нагороди "Національна будівнича Саскачевану" та нагороди "Жінка-натхненниця Оттави".
Наразі вона є науковим співробітником Прерійного центру вивчення української спадщини при Саскачеванському університеті. Леся живе і працює між Оттавою, Онтаріо та Альвеною, Канада. Закінчила Саскачеванський університет (ступінь магістра), Оттавський університет (ступінь магістра ділового адміністрування), а також вивчала образотворче мистецтво у США та Румунії.
UAPP — незалежне обʼєднання професійних українських фотографів, покликане захищати їх інтереси, підтримувати, а також розвивати і популяризувати українську фотографію як важливий елемент національної культури.
Діяльність UAPP охоплює освітні, соціальні, дослідницькі та культурні ініціативами, а також книговидання.
UAPP репрезентує українську професійну фотографію в міжнародному фотографічному співтоваристві та є офіційним членом Федерації європейських фотографів (FEP) — міжнародної організації, яка представляє більше 50 000 професійних фотографів в Європі та інших країнах світу.