Back

World Press Photo 2025 оголосив регіональних переможців: серед них — двоє росіян, білоруска та німці з проєктами з України

27.3.2025
2
хвилини читання

What’s a Rich Text element?

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.
Дедлайн
27.3.2025

Міжнародна організація World Press Photo оголосила 42 регіональних переможців щорічного конкурсу документальної фотографії. Цьогоріч на конкурс надійшло 59 320 фотографій від 3778 фотографів зі 141 країни світу. Серед переможців — двоє російських фотографів, одна фотографка з Білорусі, а також знімки двох німецьких документалістів, що торкаються теми російсько-української війни. Один з них — портрет української дитини. Інший — поранений окупант з «ДНР» у польовому шпиталі біля Бахмута.

Цьогорічне журі наголошує: переможні знімки — це більше, ніж документ.

«Переможні світлини — це ті, які змушують нас зупинитися, або хоча б призупинити рух і задуматися, а не просто гортати далі. Багато з цих знімків виходять за межі моменту, в якому вони були зроблені, — вони стали символами чогось значущого з соціального, політичного чи історичного погляду», — зазначив Фінбар О’Райллі, голова журі від Європи.

Україна у фокусі: дві фотографії — дві правди війни

У категорії «Одиночні фотографії» від Європи відзначено дві роботи, що показують війну в Україні з різних боків. Їх журі назвало «візуальною парою», яка передає як фізичний, так і психологічний виміри конфлікту.

Фото Флоріана Бахмаєра / Beyond the Trenches

Флоріан Бахмаєр, німецький фотограф, показав шестирічну Ангеліну з Харківщини, яка після втечі з-під обстрілів страждає на панічні атаки. Його робота Beyond the Trenches «стала емоційним центром європейського блоку»

Фото Нанни Гайтманн / Underground Field Hospital

Нанна Гайтманн, фотографка Magnum Photos для The New York Times, представила знімок Underground Field Hospital, що зображує пораненого бойовика  «ДНР», що воював на боці російської армії.

Російські фотографи 

Вперше від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, серед переможців конкурсу і росіяни. Це стало несподіванкою, адже після перемоги українця Євгена Малолєтки у 2023 році та викриттів масштабних російських кампаній дезінформації, перемога росіян в конкурсі здавалася малоймовірною.

Михайло Терещенко, фотокореспондент російського державного інформаційного агентства «ТАРС», здобув перемогу в категорії «Фотографічні історії» (Stories) за серію Protests in Georgia. У ній задокументовано масові антиросійські протести в Тбілісі проти призупинення перемовин про вступ Грузії до ЄС. Парадоксально, але росіянин отримав нагороду за фоторепортаж про протести проти впливу Росії.

Фото Михайла Терещенка / Protests in Georgia

Ще одну нагороду здобула Альона Кардаш, росіянка, яка мешкає в Німеччині. Її проєкт It Smells of Smoke at Home став переможцем у категорії «Довгострокові проєкти» (Long-Term Projects). У ньому авторка досліджує психологічну відірваність сучасної Росії від реальності, де війна називається «спецоперацією».

Фото Альони Кардаш / It Smells of Smoke at Home

Також у категорії «Південно-Східна Азія та Океанія» перемогла білоруська фотографка Тетяна Чіпсанова. Її проєкт присвячений предкам маорійського племені Нгаї Таху в Новій Зеландії.

Реакція українських фотографів

Оголошення результатів конкурсу спричинило дискусії серед українських фотографів. Минулорічна переможниця World Press Photo, авторка проєкту War is Personal Юлія Кочетова, розкритикувала цьогорічний вибір журі: 

«Очевидно, я здивована бачити стільки уваги до наративу про «російську душу» серед регіональних переможців цього року. Не можу уявити, як почуваються грузинські фотографи через те, що їхні протести проти російського впливу були показані через зображення фотографа з російського державного агентства. Це особиста відповідальність — як про цю війну розповідатимуть через роки. Важливо продовжувати свідчити та документувати».

Нагадаємо, Українська асоціація професійних фотографів (УАПФ) торік офіційно виступила проти участі росіянки Марії Гельман у складі журі конкурсу World Press Photo 2024. Її включення до п’ятичленного складу європейських суддів, які, зокрема, оцінювали й українські роботи, в асоціації назвали нелогічним кроком, що може поставити під сумнів об’єктивність конкурсу. УАПФ також наголосила, що присутність представниці Російської Федерації у такій ролі під час повномасштабної, жорстокої та неспровокованої війни, яку Росія веде проти України з 2014 року, породжує численні етичні запитання.

Позиція УАПФ 

Правління Української асоціації професійних фотографів здивоване результатами цьогорічного міжнародного конкурсу World Press Photo 2025 року. Винагороджуючи російських фотографів, які слугують виразниками державної ідеології РФ, конкурс робить видимою позицію агресора, і таким чином сприяє підміні понять: замість засудження агресора акцентує на співчутті до нього. На нашу думку, таке нагородження не відповідає заявленій меті конкурсу — поєднувати світ важливими історіями, особливо в ситуації загарбницької війни, яку Росія веде проти України вже 11 років. 

З огляду на значення таких конкурсів для української та міжнародної фотографічної спільноти, ми підкреслюємо важливість дотримання високих стандартів етики, неупередженості та прозорості. 

Лише за таких умов можлива справедлива оцінка робіт, що документують реальність, відображають правду й дають голос тим, кого часто намагаються заглушити. Це також спосіб протидії будь-яким формам пропаганди чи дезінформації в міжнародному інформаційному просторі.

Новини

Приєднуйтесь до події

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Продовжувати читання

Новини
March 30, 2025
Підсумок тижня: нова хвиля терору проти мирних міст України. В об’єктиві документалістів — Київ, Дніпро та Харків
Новини
March 29, 2025
«Ракета влучила в серце міста». Три роки з дня атаки на Миколаївську ОДА
Новини
March 28, 2025
Що публікувала міжнародна преса у березні? Підбірка світлин учасників УАПФ
переглянути всі проекти UAPP

Наші партнери

Розповідаємо світові про Україну крізь призму фотографії.

Приєднуйся і підтримуй спільноту українських фотографів.

UAPP — незалежне обʼєднання професійних українських фотографів, покликане захищати їх інтереси, підтримувати, а також розвивати і популяризувати українську фотографію як важливий елемент національної культури.

Діяльність UAPP охоплює освітні, соціальні, дослідницькі та культурні ініціативами, а також книговидання.

UAPP репрезентує українську професійну фотографію в міжнародному фотографічному співтоваристві та є офіційним членом Федерації європейських фотографів (FEP) — міжнародної організації, яка представляє більше 50 000 професійних фотографів в Європі та інших країнах світу. 

Доєднатися і підтримати нас