UAPP у партнерстві з Ukraїner розпочинає цикл публікацій ключових фотографій місяця, що стосуються повномасштабного вторгнення.
Деякі зафіксували певну історичну подію, інші – звичайні моменти, талановито перетворені фотографом на символ. Та всі вони — частина нової історії, яку ми творимо разом.
Вид на поле бою із висоти польоту БПЛА поруч із Авдіївкою у Донецькій області. Поле всіяне вирвами від снарядів, розбитою російською технікою і тілами. Лютий 2024. Фото Мар’яна Кушніра.
Бронетранспортер М113 58 окремої механізованої бригади доставляє бійців на бойову позицію у Донецькій області. Фото фотографа Міністерства оборони України Антона Шевельова.
Військовослужбовець Збройних сил України їде у МТЛБ на позиції неподалік Бахмута. Лютий 2024. Фото Каріни Пілюгіної.
Літні люди евакуйовуються залізницею із прифронтової території у Донецькій області. Лютий 2024. Фото Якова Ляшенка.
Місцеві мешканці під час церемонії пам’яті під зруйнованим мостом в Ірпені у другу річницю вторгнення Росії в Україну, 24 лютого 2024 року. Фото Романа Пилипія.
Щойно звільнений з російського полону Військовослужбовець ЗСУ прикриває обличчя прапором, говорячи телефоном із рідними. Лютий 2024 року. Фото Данила Павлова.
Дівчинка на гойдалці поруч із будинком, який був пошкоджений уламками російської ракети у Києві. Лютий 2024 року. Фото Сергія Коровайного.
11-річний Богдан на другий рік війни живе у пошкодженому обстрілами будинку в Ізюмі Харківської області. Лютий 2024. Фото Олексія Філіппова.
Спецпризначенці підрозділу Головного управління розвідки «Шаман» беруть участь у тренуваннях. Лютий 2024 року. Фото Сергія Михальчука.
Артилерист 93 ОМБр на бойовій позиції у Донецькій області. Фото солдата-фотографа 93 бригади Миколи Олійника.
Над матеріалом працювали:
Авторка тексту: Маруся Маруженк
Менеджер сайту: Владислав Кухар
Над вибіркою працювали: В'ячеслав Ратинський та Юрій Стефаняк
UAPP — незалежне обʼєднання професійних українських фотографів, покликане захищати їх інтереси, підтримувати, а також розвивати і популяризувати українську фотографію як важливий елемент національної культури.
Діяльність UAPP охоплює освітні, соціальні, дослідницькі та культурні ініціативами, а також книговидання.
UAPP репрезентує українську професійну фотографію в міжнародному фотографічному співтоваристві та є офіційним членом Федерації європейських фотографів (FEP) — міжнародної організації, яка представляє більше 50 000 професійних фотографів в Європі та інших країнах світу.