Український фотожурналіст який документував Революцію гідності, та російсько-українську війну ще на її початку на Донбасі.
З 2017 року Роман жив у Китаї, працюючи в міжнародній фотоагенції EPA. За роки проведенні у Китаї він став керівником бюро EPA в китайському регіоні та працював над історіями по всій країні, особливо фокусуючись на тих, які стосувались прав людини. Роман фотографував протести в Гонконзі, а також ситуації в Сіньцзян — Уйгурський автономний округ та в Тібеті. З 2020 Роман працював над висвітленням ситуації з короновірусом в Китаї, перебуваючи довгий час в місті Ухань — епіцентрі коронавірусу.
За фоторепортажі з Китаю Роман був названий «Фотографом року» POY Asia 2022 та двічі у 2019 та 2022 роках потрапив в шорт-лист «Фотограф року» за версією видання The Guardian.
Вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 Романа застало коли він був в Пекіні, він відразу повернувся в Україну і продовжує знімати вже повномасштабну війну та її наслідки. Після восьми років роботи в EPA Роман вирішив залишити штатну позицію фоторепортера в агенції. Зараз він фрілансер, працював ексклюзивно для Getty Images, а зараз активно співпрацює з міжнародною агенцією AFP та публікується в багатьох світових медіа таких як The New York Times, The Washington Post, Time, The Wall Street Journal, The Guardian, Der Spiegel, Die Zeit, Le Monde та багато інших.
UAPP — незалежне обʼєднання професійних українських фотографів, покликане захищати їх інтереси, підтримувати, а також розвивати і популяризувати українську фотографію як важливий елемент національної культури.
Діяльність UAPP охоплює освітні, соціальні, дослідницькі та культурні ініціативами, а також книговидання.
UAPP репрезентує українську професійну фотографію в міжнародному фотографічному співтоваристві та є офіційним членом Федерації європейських фотографів (FEP) — міжнародної організації, яка представляє більше 50 000 професійних фотографів в Європі та інших країнах світу.