Роман Пилипій

Український фотожурналіст який документував Революцію гідності, та російсько-українську війну ще на її початку на Донбасі.

З 2017 року Роман жив у Китаї, працюючи в міжнародній фотоагенції EPA. За роки проведенні у Китаї він став керівником бюро EPA в китайському регіоні та працював над історіями по всій країні, особливо фокусуючись на тих, які стосувались прав людини. Роман фотографував протести в Гонконзі, а також ситуації в Сіньцзян — Уйгурський автономний округ та в Тібеті. З 2020 Роман працював над висвітленням ситуації з короновірусом в Китаї, перебуваючи довгий час в місті Ухань — епіцентрі коронавірусу.
За фоторепортажі з Китаю Роман був названий «Фотографом року» POY Asia 2022 та двічі у 2019 та 2022 роках потрапив в шорт-лист «Фотограф року» за версією видання The Guardian.

Вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 Романа застало коли він був в Пекіні, він відразу повернувся в Україну і продовжує знімати вже повномасштабну війну та її наслідки. Після восьми років роботи в EPA Роман вирішив залишити штатну позицію фоторепортера в агенції. Зараз він фрілансер, працював ексклюзивно для Getty Images, а зараз активно співпрацює з міжнародною агенцією AFP та публікується в багатьох світових медіа таких як The New York Times, The Washington Post, Time, The Wall Street Journal, The Guardian, Der Spiegel, Die Zeit, Le Monde та багато інших.

Розповідаємо світові про Україну крізь призму фотографії.

Приєднуйся і підтримуй спільноту українських фотографів.

UAPP — незалежне обʼєднання професійних українських фотографів, покликане захищати їх інтереси, підтримувати, а також розвивати і популяризувати українську фотографію як важливий елемент національної культури.

Діяльність UAPP охоплює освітні, соціальні, дослідницькі та культурні ініціативами, а також книговидання.

UAPP репрезентує українську професійну фотографію в міжнародному фотографічному співтоваристві та є офіційним членом Федерації європейських фотографів (FEP) — міжнародної організації, яка представляє більше 50 000 професійних фотографів в Європі та інших країнах світу. 

Доєднатися і підтримати нас
A couple of men walking across a grass covered field.