UAPP Logo
«Жодна фотографія не варта життя»: війна крізь об'єктив Олега Петрасюка
Олег Петрасюк — фотограф, військовослужбовець 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила та новий учасник Української асоціації професійних фотографів (УАПФ). У цьому інтерв’ю він ділиться власним досвідом документування війни і розповідає про складні моральні виклики зйомок.
читати далі
Які світлини українських фотографів увійшли до фотодобірок року від CNN, Reuters, TIME, The New York Times
Фотографія стала одним із ключових способів зафіксувати біль, стійкість і боротьбу українців у 2024 році. Цьогоріч світові медіагіганти CNN, Reuters і TIME включили роботи українських документалістів до своїх щорічних добірок найкращих фотографій. Це визнання не лише таланту авторів, а й сили візуального мистецтва, яке розповідає історії війни, життя і надії України.
читати далі
10 фото листопада
Українська асоціація професійних фотографів разом із Ukraїner продовжує публікувати вибірку важливих подій, які були зафіксовані українськими фотографами у листопаді 2024 року. Цього місяця українські фотографи спрямували свої камери до ліній фронту у Донецькій та Луганській області, знімали прощання із полеглими військовими, обстріли міст ворожою армією та багато іншого.
читати далі
Фото з історією: огорнуті пейзажами вмирання
Якийсь час нашого життя, навіть якщо все воно сталося у війні, однаково збереже відчуття, буцім пейзаж — це про спокій та красу існування.
читати далі
Над містом літають дрони, росіяни стоять за 2,5 кілометри. Куп’янськ в об’єктиві Івана Самойлова
Куп’янськ, відомий у минулому як важливий торговий вузол, сьогодні перетворився на символ боротьби й руйнувань. Історично місто було тісно пов’язане з торгівлею, що відображено навіть у його назві — за однією з версій, вона походить від слова «купець». Інша версія пов’язує назву з «купинами» — торф’яними горбочками, які вкривали місцевість.
читати далі
Станіслав Остроус: «Війна — не лише смерть, але ще і таке життя»
Український фотограф Станіслав Остроус розповів про перші дні повномасштабної війни у Харкові, історії людей, яких зустрів на звільнених від військ РФ територіях, та про місця, де насправді була душа міста Херсон.
читати далі
«Дати голос тим, хто не зміг висловитися за життя». Леся Марущак про найвідомішу виставку у світі про Голодомор
Проєкт «Марія» (Project MARIA) канадської мисткині українського походження Лесі Марущак став найвідомішою виставкою про Голодомор 1932–1933 років, за визнанням Національного музею Голодомору-геноциду в Києві. Ця мистецька робота побувала в дев’яти країнах світу, а книга, створена на основі проєкту, здобула міжнародні нагороди. Виставка дає можливість подивитися на пам’ять про Голодомор через мистецтво, яке робить складну тему доступною та зрозумілою на багатьох рівнях.
читати далі
«Їх привезли в Одесу бити всіх, хто не підтримує Януковича». Євромайдан і «Антимайдан» в об’єктиві Олександра Гіманова
До річниці Революції Гідності УАПФ пригадує, як Одеса стала частиною боротьби за незалежність України. Місто, яке часто називають перлиною біля моря, тоді опинилося на межі — між європейським проукраїнським майбутнім і російським минулим. У цьому матеріалі ми розповідаємо, як одесити боролися за свою свободу, і доповнюємо текст фотографіями документаліста Олександра Гіманова, який став свідком цих подій.
читати далі
Кадри змін, на які готове суспільство. Революція Гідності очима Мстислава Чернова
21 листопада Україна відзначає День гідності та свободи, вшановуючи річниці двох знакових подій — Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років. Ці події стали символами прагнення українців до демократії, свободи та європейських цінностей. Сьогодні, під час повномасштабної війни з Росією, боротьба за ці ідеали триває. 
читати далі
Фото з історією: Хто не бачив наших тріщин
Можемо документувати момент і документувати наслідки, і не самий лише наступний день, а все, що відбувається після, усе, у що виливається і перетворюється зафіксований момент.
читати далі
Проникнення жуків у ваш особистий простір і як навчитися з цим співіснувати. Нова учасниця УАПФ Ольга Коваль про свої проєкти й плани
Ольга Коваль — нова учасниця Української асоціації професійних фотографів, яка привертає увагу мистецької спільноти своїм оригінальним підходом до сучасних проблем. Її проєкт «Виверження» посів друге місце у конкурсі миколаївської школи фотографії «MYPH» і викликав резонанс серед глядачів та критиків. Вона створила понад 40 тисяч червонокрилих жуків — виліпила їх і розписала вручну. Ми поговорили з Ольгою про ідею проєкту, самих жуків, фотографії та пошук себе. 
читати далі
10 фото жовтня
У жовтні 2024 року Українські фотографи знімали воєнні дії здебільшого у Донецькій області, де російська армія зосередила всю свою міць і мала значні успіхи, крім того, фотографи документували обстріли найбільших українських міст, зокрема, Києва, Харкова, Херсона та інших. 
читати далі
Фото з історією: Панування деталі
Учора й сьогодні, як і в минулому столітті, фотографії показують нам частку страждань, які ми мали б зрозуміти й, можливо, приміряти на себе, у чому немає нічого злого. Показувати страждання це звично, це все ще спрацьовує, привертає увагу. Зрештою, ревний християнин каже, що за наші страждання отримуємо щось краще, коли помремо.
читати далі
Світло і тіні Богдана Гуляя. Новий учасник UAPP про пам’ять, мистецтво та нові проєкти
Богдан Гуляй став новим учасником Української асоціації професійних фотографів. Його роботи виходять за рамки традиційної репортажної зйомки — Богдан досліджує глибокі теми пам'яті, буття та особистих історій, які майстерно передає здебільшого на плівкових фотографіях. Деякі проєкти Гуляя потребують тривалого часу для глибшого осмислення, а часом навіть повторного прочитання Біблії — щоб віднайти новий погляд на класичні сюжети.
читати далі
Фото з історією: Привабливість зображення — сум’яття реальності
Це зображення, вихоплене із контексту, зупиняє мене й зацікавлює, але реальність стирає всі естетичні виміри композиції. Про такі знімки складно говорити — подобається, не подобається. Звісно, приваблює композиція, згорблені тіла в обмеженому просторі, які торкаються одне одного, перетікання кольорів і те, як погляд ковзає з однієї чоловічої спини на іншу, але не подобається ситуація, огидні тіла й чоловічі спини, їхні руки й над усе їхні обличчя, яких не видно.
читати далі
Дослідження, що стало випробуванням. Ольга Ковальова і Владислав Краснощок про зйомку в таборі російських військовополонених
Фотографи Ольга Ковальова та Владислав Краснощок, які активно документують російсько-українську війну, відвідали табір російських полонених. Вони планували підготувати фоторепортаж, проте працювати серед військовополонених виявилось непросто. Для Владислава й Ольги, які влітку 2024 року потрапили під ворожий артилерійський обстріл на Донеччині, зйомка у таборі стала викликом не лише професійним, а й емоційним.
читати далі
Одні з перших добровольців. Навчання, прощання та війна бійців «Азову» на світлинах В’ячеслава Ратинського й Анатолія Степанова
Батальйон «Азов» був створений 5 травня 2014 року у місті Бердянськ як батальйон патрульної служби міліції особливого призначення МВС на підставі рішення Міністерства внутрішніх справ України. Батальйон виник на базі українського партизанського загону «Чорний корпус», який добровільно брав участь в Антитерористичній операції на сході України, зокрема на Харківщині та Приазов’ї у 2014 році.
читати далі
10 фото вересня
Українська асоціація професійних фотографів у партнерстві з Ukraїner продовжує цикл публікацій важливих фотографій минулого місяця, що стосуються ключових подій в Україні.
читати далі
Фото з історією: Здоров, братику
У подібних фото будь-який пошук метафор видається перебільшенням заради себе самого. Реальність страшніша за вигадку та інтерпретацію.
читати далі
«У багатьох хатах більше не вмикають світла — там загинули цілі сім’ї». Трагедія у селі Гроза на світлинах Якова Ляшенка
5 жовтня 2023 року військові РФ завдали удару ракетою «Іскандер» по кафе у селі Гроза на Харківщині. У закладі проводили поминальний обід, на який зібралось багато мешканців села. Унаслідок удару загинуло 59 людей, серед яких — восьмирічна дитина.
читати далі
Справа 31 серпня. Вибухи біля Верховної Ради на світлинах В’ячеслава Ратинського
31 серпня 2015 року біля Верховної Ради у Києві відбулися сутички міліції та активістів, які були проти ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації влади. Понад сто людей отримали поранення, четверо військовослужбовців Національної гвардії загинули.
читати далі
«Мене призначили пресофіцером, хоч я не хотів». Євген Борисовський про фотографію на фронті, цензуру та роботу пресофіцера
Євген Борисовський, новий учасник Української асоціації професійних фотографів, поєднує в собі дві іпостасі: військовослужбовця та фотографа. Призначений на посаду начальника відділення комунікації 148-ї окремої артилерійської Житомирської бригади, він ніколи не планував обирати кар'єру ні військовослужбовця, ні фотографа, однак і життя, і війна розпорядились інакше.
читати далі
Фото з історією: Відтак містечко завойовують пси, і кожне наступне дивиться в нього, як у воду
Розсудливий страх перед очевидними метафорами завжди намагається зупинити автора, але як важко їх уникнути, коли йдеться про містечко, яке назвали Часів Яр. Як уникнути метафори міста, спустошеного війною, яке нині певною мірою належить собакам і спогадам, поодиноким залишенцям зі зброєю (бо ж їм треба якось від тих собак відбитися), а головне — військовим, яким треба оборонити містечко від росіян, у який би яр чи провалля заціпенілого часу та пам’яті його не вгортали бої.
читати далі
«Інші дні життя»: серія світлин Олександра Рупети про людей, які відмовляються бути завойованими
Український документальний фотограф Олександр Рупета із серією світлин «Інші дні життя» переміг на фестивалі Xposure Photography Award 2024 як найкращий незалежний фріланс-фотожурналіст. Понад рік він знімав життя в різних частинах України, щоб показати війну з іншого, особистого, ракурсу.
читати далі
War Nouveau: Серія Юрка Дячишина про нові ландшафти війни
Львівський фотограф Юрко Дячишин документує життя під час війни з перших годин повномасштабного російського вторгнення. Зокрема фотографує, як змінюються звичні ландшафти рідного міста Львів під агресивною дією війни. Юрко Дячишин розповів про роботу над проєктом War Nouveau, про межі естетики у воєнний час та чому він не вірить, що одна фотографія може зупинити війну, але дуже сподівається, що помиляється.
читати далі
Не свій дім. Життя модульного містечка на світлинах Данила Павлова
У січні 2015 року на околиці міста Харків, недалеко від аеропорту, збудували модульне містечко для переселенців зі сходу України та Криму. Планувалось, що невеликі житлові контейнери стануть тимчасовим прихистком для внутрішньо переміщених родин. Утім, дуже скоро, огороджене парканом поселення перетворилось на гетто і стало проблемою для муніципальної влади.
читати далі
АТО закінчилася. Початок Операції Об’єднаних сил на світлинах Данила Павлова
30 квітня 2018 року широкомасштабна антитерористична операція на території Донецької та Луганської областей України завершилась. АТО переформатували в Операцію Об’єднаних сил. Командувачем операції став генерал Сергій Наєв.
читати далі
Владислав Краснощок: «Помітив якось татуювання на тілі — обличчя Христа. Виявляється, Ісус — мертвий»
Фотограф і художник Владислав Краснощок, представник нової хвилі Харківської школи фотографії, продовжує документувати російсько-українську війну. На початку повномасштабного російського вторгнення він знімав ситуацію у рідному Харкові та їздив разом із волонтерами на лінію фронту. Він працює над авторськими проєктами, теми яких об’єднуються у велику хроніку війни.
читати далі
Історія одного фото: День знань про лад і безпеку
Перше вересня — День знань. Наприклад, знань про те, що Женевська конвенція передбачає безумовний захист медиків.
читати далі
10 фото серпня: добірка важливих фото місяця від UAPP та Ukraїner
Українська асоціація професійних фотографів у партнерстві з Ukraїner продовжує цикл публікацій важливих фотографій минулого місяця, що стосуються ключових подій в Україні.
читати далі
Максим Дондюк про трагедію в Іловайську: «Найважливіші для мене фотографії хлопців, котрі загинули»
У серпні 2014 року під містом Іловайськ розгорнулась одна із найзапекліших битв для українських військових у війні на сході. Українське командування вирішило взяти штурмом зайняте проросійськими бойовиками місто, розташоване за 43 км від Донецька. Натомість операція обернулася трагедією. Бої тривали майже місяць. У «Іловайському котлі» загинуло близько 400 українських військових, ще стільки ж отримали поранення різного ступеня тяжкості, а близько 300 — потрапили у полон.
читати далі
Фото з історією: Щось у цих невпізнаних Касандрах є від простих жінок
Ці жінки в жовтих хустках на лавках біля своїх домів при дорозі, як не те щоби непочуті Касандри — невпізнані.
читати далі
Unicorn батальйон
ЛГБТК+ військові України борються за країну та свої права в умовах хаосу війни.
читати далі
Фото з історією від Віри Курико: Це любов — і жодного слова більше
Десять років війни, близько сотні поїздів сполучають країну від міста до містечка, прямують у бік фронту, куди ще можна, і на рейсовий потяг «Київ — Війна» часом заледве купити квитки. 
читати далі
10 фото липня: добірка важливих фото місяця від UAPP та Ukraїner
UAPP у партнерстві з Ukraїner продовжує цикл публікацій важливих фотографій минулого місяця, що стосуються ключових подій в Україні.
читати далі
Львівська фотографка Марта Сирко про проєкт «Скульптурний», «Холостяка», інклюзивність, тіло і травми
Фотографка зі Львова Марта Сирко створила серію світлин з українськими ветеранами, які втратили кінцівки на війні. Свій проєкт «Скульптурний» авторка присвятила мистецтву за мотивами давньогрецьких статуй. Сьогодні Українська асоціація професійних фотографів публікує розмову з авторкою та її світлини.
читати далі
«Моя фотографія не може бути не про війну». Нова учасниця УАПФ Дар’я Свертілова про свої проєкти, рефлексії та фото мрії
Про проєкт «Тимчасовий дім» (або «Гуртожиток»), реактивну фотографію під час війни, фотоосвіту у Франції, світлину мрії — про це та інше говоримо з новою учасницею Української асоціації професійних фотографів, одеситкою Дар’єю Свертіловою.
читати далі
Фото з історією від Віри Курико: Видається, річ у білості й у болісності
Думається і не про колір навіть (тільки от чи білий буває таким білим), а і про те, чи пристойно йти таким чистим опівдні 8 липня, коли росіяни ось-ось обстріляли дитячу лікарню «Охматдит» і район біля метро Лук’янівська в Києві. І йдеться лише про декілька ракет із тридцяти восьми, які полетіли на різні українські міста.
читати далі
10 фото червня: добірка ключових фото місяця від UAPP та Ukraїner
Українська Асоціація професійних фотографів у партнерстві з Ukraїner продовжує ділитись ключовими фото місяця, що стосуються повномасштабного вторгнення.
читати далі
Там, де Гола Пристань і Олешківські піски. Фото з історією очима Олени Гусейнової
Я згадала цю фотографію Івана Антипенка у перший тиждень червня. Розквітлий бузок і боєць з димовою шашкою. Антипенко зробив цю фотографію ще у квітні. На Херсонщині. На півдні бузок зацвітає швидше. Швидше дозрівають полуниця й черешня. Швидше долітають російські авіабомби. І ще багато речей на півдні відбувається швидше. Але я не знаю, як застосувати слово “швидше”, коли описуєш шлях до Голої Пристані чи Олешківських пісків.
читати далі
10 фото травня: добірка ключових фото місяця від UAPP та Ukraїner
Українська Асоціація професійних фотографів у партнерстві з Ukraїner продовжує ділитись ключовими фото місяця, що стосуються повномасштабного вторгнення.
читати далі
«В кожному прильоті я намагаюсь знайти ціль». Фото з історією очима Олени Гусейнової
Фотографія фіксує те, що може побачити око. Фіксує те, що відбувається. Таким, яким воно є тут і тепер. З доступною тут і тепер деталізацією та наочністю.
читати далі
10 фото квітня: добірка ключових фото місяця від UAPP та Ukraїner
UAPP у партнерстві з Ukraїner продовжує цикл публікацій ключових фотографій місяця, що стосуються повномасштабного вторгнення.
читати далі
10 фото березня: добірка ключових фото місяця від UAPP та Ukraїner
UAPP у партнерстві з Ukraїner продовжує цикл публікацій ключових фотографій місяця, що стосуються повномасштабного вторгнення.
читати далі
10 фото лютого: добірка ключових фото місяця від UAPP та Ukraїner
UAPP у партнерстві з Ukraїner розпочинає цикл публікацій ключових фотографій місяця, що стосуються повномасштабного вторгнення. Деякі зафіксували певну історичну подію, інші – звичайні моменти, талановито перетворені фотографом на символ. Та всі вони — частина нової історії, яку ми творимо разом.
читати далі
Час жити та час боротись. Українська молодь, що виборює своє майбутнє у фотопроєкті В’ячеслава Ратинського
В рамках грантової підтримки документальних фотографів від УАПФ, що реалізується за підтримки International Press Institute ми продовжуємо ділитись документальними проєктами фотографів. Цього разу ми презентуємо проєкт “Час жити та час боротись” українського документаліста В’ячеслава Ратинського.
читати далі
СПОКІЙ ТА МИР. Документальний проєкт Георгія Іванченко
Український документаліст та учасник Асоціації з перших місяців вторгнення став знімати для Associated Press та European Pressphoto Agency. Починаючи з Бородянщини, де народився Георгій, продовжуючи подорожжю лінією фронту: Миколаївщиною, Харківщиною, Херсонщиною, зараз його увага зконцентрувалась на Донецькій області. Переломним моментом у його фотографії виступив майже місяць прожитий в Бахмуті.
читати далі
Під Бахмутом, від зими до зими. Історія двадцятирічних ветеранів очима Олександра Бабенка
Продовжуємо ділитись документальними проєктами фіналістів в рамках грантової підтримки документальних фотографів від УАПФ, що реалізується за підтримки International Press Institute.
читати далі
«Тут навіть тиша нагадує про обстріл». Візуальне есе Ігоря Іщука про місто Херсон і його людей
Продовжуємо ділитись документальними проєктами фіналістів в рамках грантової підтримки документальних фотографів від УАПФ, що реалізується за підтримки International Press Institute. Ігор Іщук досліджує тему соціальної нерівності, паралельні спільноти та наслідків урбанізації міських околиць. Зараз висвітлює війну в Україні.
читати далі
"Покоління". Документальний проєкт Олени Гром
Продовжуємо ділитись документальними проєктами фіналістів в рамках грантової підтримки документальних фотографів від УАПФ, що реалізується за підтримки International Press Institute.
читати далі
За териконом: Костянтин Гузенко задокументував дітей з прифронтових регіонів
Продовжуємо ділитись документальними проєктами фіналістів в рамках грантової підтримки документальних фотографів, що реалізується за підтримки International Press Institute. Констянтин Гузенко провів місяць із волонтерськими організаціями, що взяли на себе відповідальність підтримувати розвиток тих дітей, що лишились в окремих населених пунктах Куп’янського району та Донецької області, що знаходяться найближче до лінії зіткнення.
читати далі
Друга зима воєнного часу. Документальний проєкт Сергія Коровайного
Документальний фотограф Сергій Коровайний відвідує деокуповані села і містечка у Харківській та Донецькій областях та фіксує, як люди пережили окупацію і поступово повертаються до життя.
читати далі
Echoes of Donbass — Документальний проєкт Тимофiя Мельникова
Ми продовжуємо ділитись документальними проєктами фіналістів в рамках грантової підтримки від Української Асоціації Професійних Фотографів. Тимофій Мельников поїхав в Донецьку область для роботи над документальним проєктом «Відлуння Донбасу».
читати далі
Море пішло. Документальний проєкт Олександра Рупети
Проєкт "Фотодокументалісти на передовій: підтримка українських фотографів та їх проєктів" є програмою мікрогрантування від УАПФ, що допомагає підтримати українських фотографів-документалістів, які ризикують своїм життям, щоб донести правду про війну в Україні. Сьогодні ми починаємо ділитись серією документальних робіт 10 фіналістів, а саме проєктом Олександра Рупети.
читати далі
Життя після депортації і перед окупацією. Кримські татари Геннадія Мінченка
18 травня Україна вшановує памʼять жертв геноциду кримських татар. 80 років тому о 3:00 ранку 18 травня 1944 року радянська влада почала виселення усіх кримських татар з рідного півострова. Тоді близько 200 000 людей примусово вивезли у товарних вагонах. Майже половина померла дорогою або у перші роки після депортації.
читати далі
Українські фотографи XX століття: хто і що знімав
Крамниці фотоматеріалів, фотоательє та приватні курси фотомистецтва. На території сучасної України на зламі XIX i XX століть фотосправа стала буденністю. Митці об'єднувалися у професійні та аматорські товариства. Хтось заробляв на фотографіях мільйони й отримував славу, а дехто ставав банкрутом і втрачав усе. Хтось працював фотокореспондентом радянських газет, а хтось — фрілансером і тревел-блогером.
читати далі
Наодинці. Проєкт Катерини Москалюк про дружин загиблих військових
Фотопроєкт «Наодинці» – це історії жінок з усієї України, чиї чоловіки загинули під час повномасштабної російсько-української війни. Одеса, Львів, Київ, Харків, Дніпро, Івано-Франківськ, Старокостянтинів чи маленькі містечка та села – у болю немає визначеної локації. Фотографка Катерина Москалюк знімала портрети дружин загиблих військових, речі, які вони бережуть в пам’ять про своїх чоловіків, а також фотографувала друзів та близьких жінок, які допомагають їм шукати нові сенси у житті.
читати далі
Вибух на ЧАЕС та ядерний терор під час російської окупації.Страждання Чорнобиля на знімках українських документалістів
26 квітня 2024-го минає 38 років з дня вибуху на Чорнобильській АЕС. Проте з 2022-го — цього дня згадують про ще одну трагедію, яку довелось пережити Чорнобилю — навалу російських військ.
читати далі
«Я не знаю, коли ти отримаєш це повідомлення», — пише мені подруга. «Від тебе завжди вчасно», — відписую я. Фото з історією очима Олени Гусейнової
Я бачила, як вона посміхається. І вона теж бачила, що я її бачу. І що я теж посміхаюсь. Ми говорили про те, чому розівчилися робити паузу перед тим, як сказати щось, що може налякати. І про те, чому ми так багато говоримо, а розказаних історій залишається так мало. Ми довго говорили. Вона рухалася квартирою. Запалювала світло на кухні. Гасила світло на кухні. І запалювала його у вітальні. А потім у неї розрядився телефон.
читати далі
«Дрончику» достатньо одного життя: Олена Гусейнова та фото тижня
В'ячеслав Ратинський зробив цю фотографію ще взимку, в лютому. Один з українських благодійних фондів передає військовим FPV-дрони, на які кілька місяців скидали гроші люди з усієї України. Дві тисячі FPV-дронів, викладені у протяжні тонкі чорно-білі лінії на підлозі великого павільйону. Між цими лініями український військовий тримає один з дронів в руках, наче іграшку.
читати далі
Мале опиняється під захистом великого. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Іва Сідаш зробила цю фотографію 24 лютого 2024 року в Вашингтоні, біля меморіалу Лінкольну, під час мітингу до другої річниці повномасштабного вторгнення. Хлопчик сидить на сходах. Над ним розвивається великий український прапор. В руках він тримає маленький український прапор. Мале опиняється під захистом великого.
читати далі
Скільки часу і сил потрібно для того, щоби повернулися всі? Олена Гусейнова аналізує фото тижня
20 лютого до України вдалося повернути 11 українських дітей, викрадених росіянами. Перехід відбувся ввечері на кордоні між Україною та Білоруссю, у Волинській області. Фотографія Романа Пилипея зроблена під час цього повернення. В ній немає ознак лиха. Ніч, машина, в машині горить світло, на задньому сидінні жінка з дитиною. Все це нагадує вертепну скриньку. Бароковий переносний дерев'яний ляльковий театр з двома сценами-поверхами, в якому розігрується поява у світі «радості великої».
читати далі
Слова відступають перед ненавистю, особистою і всеохопною. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Ввечері 9 лютого з Бєлгородської області Харків атакували російські ударні безпілотники. Кілька з них влучили в резервуари нафтобази в Немишлянському районі. Пальне витекло, змішалося зі снігом і розтеклося вулицею, почалася велика пожежа. Всю ніч і наступний день рятувальники боролися з вогнем та шукали людей, які постраждали.
читати далі
Біль — універсальний, зло — реальне. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Я зустріла її в грудні у потязі Перемишль – Київ. У моєму купе було вільне місце, і провідник підсадив її до мене. Вона вибачилась — потяг із Праги спізнився, потяг до Києва, на який у неї був квиток, не дочекався. Здається, я співчувала. А можливо, і ні. Я мало пам’ятаю з того, що було до її фрази: «Мій чоловік в полоні». Але все, що було після цієї фрази, я пам’ятаю дуже добре.
читати далі
Свято, виставлене на огляд вибуховою хвилею. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Цю фотографію Павла Дорогого перепостили всі. Чи мені просто так здавалося. Я бачила її і в знайомого воєнного журналіста, і у незнайомої бровістки з Миргорода, і навіть київський айтішник, якому ще весною 2022-го вдалося втекти в Берлін, залишив цю фотографію на 24 години в каруселі своїх сторіз. Холодна харківська блакитна димка. Голе дерево, на гілках якого повисли речі, викинуті з сусідніх будинків вибуховою хвилею російського ракетного удару.
читати далі
Зима на фронті. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Фотографія Костянтина Ліберова зроблена в Серебрянському лісі. “Зима на фронті” – так нехитро підписує фотограф це зображення та й цілу серію.
читати далі
“Наша витримка мусить бути тривалою”. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
11 січня в Києві прощалися з Максимом “Далі” Кривцовим. Добровольцем, військовослужбовцем, молодшим сержантом, вихователем дитячого табору “Строкаті єноти”. Поетом. В грудні 2023 у Максима Кривцова вийшла перша поетична книжка, він був на самому початку блискучої літературної кар’єри. Ми ніколи не знатимемо, яким би став його поетичний голос, як би він змінювався, дорослішав.
читати далі
“Відчути цей кут в самому собі”. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Щодня і всюди ми бачимо фотографії. Та що за зображення нас оточують? Навіщо вони? Які транслюють ідеї? Сьогодні ми анонсуємо нову рубрику — аналіз фото тижня з українською радіоведучою та письменницею Оленою Гусейновою, в якій будемо інтерпретовувати, про що нам говорять, або намагаюся говорити світлини, зроблені українськими фотографами. Почнемо із фото Олега Пальчика, знятого на залізничному вокзалі Херсона 27 грудня.
читати далі
Фотокнига How we walk through the fire
Два роки повномасштабної війни у фотокнизі від Reporters. 190 документальних кадрів, зроблених у період від лютого 2022-го по лютий 2024 року. Серед авторів знімків — Данило Павлов, Євген Малолєтка, Сергій Коровайний, В’ячеслав Ратинський і ще майже 40 фотографів.
читати далі
«SMS із Маріуполя»
Українське ательє культури та спорту у співпраці з Українською асоціацією професійних фотографів (UAPP) та Фондом інновацій у мистецтві Міністерства науки, досліджень і мистецтва землі Баден-Вюртемберг презентували ряд виставкових проєктів, які являли собою фотощоденник з окупованого Маріуполя та експонувалися у Штутгарті та Дрездені, Німеччина.
читати далі
Фотокнига «Незалежні. Історія сучасної України у світлинах кращих документалістів»
Фотокнига, присвячена 30-й річниці Незалежності України, вийшла друком за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги. Вона містить більше ніж 140 унікальних документальних фотографій від понад 60 українських фотографів, розміщених в хронологічному порядку, починаючи від проголошення незалежності України й до сьогодення.
читати далі
«Ті на самоті»
Українська асоціація професійних фотографів (UAPP) стала партнером Chekachkov Photo Academy у проведенні конкурсу на кращий візуальний щоденник, знятий в умовах карантину. Підсумком стала групова онлайн виставка «Ті на самоті», до якої увійшли кращі знімки, зроблені у рамках конкурсу, ініційованого Chekachkov Photo Academy.
читати далі
Мова фотографії
Соціальний проєкт, який було реалізовано Українською асоціацією професійних фотографів (UAPP) у навчально-реабілітаційних центрах Харкова і Києва для дітей з вадами мови та слуху.
читати далі
Віртуальна галерея: Незламні. Хроніки війни в Україні
У проєкті ми досліджуємо хроніки війни в Україні, свідками яких стали десятки українських фотографів. Їх світлини допомогли створити унікальний мистецький простір, який стане точкою відліку нової епохи в історії України та покаже її світові. У віртуальній галереї представлено як відомі знімки, які вже стали частиною світової історії, так і ті, що ще не були опубліковані. Кожна світлина є символом боротьби, єдності та незламності українського народу.
читати далі
«Это приказ, SORRI»
Українська асоціація професійних фотографів (UAPP) у співпраці з Ukrainischer Verein Mainz e.V. та фотографом Давидом Ямпольським реалізували фотовиставку, присвячену трагедії вторгненню Росії в Україну. Вона була презентована у 2022 року в галереї Gutleut, у місті Майнц, Німеччина. До організації виставки також долучилися Київська фотошкола та Національне товариство фотохудожників України.
читати далі
«BEARING WITNESS: DOCUMENTING WAR CRIMES IN MARIUPOL, UKRAINE»
Фотовиставка у Нью-Йорку (США), створена у співпраці Української асоціації професійних фотографів (UAPP), FRONTLINE PBS та Associated Press. На виставці були представлені роботи українських документалістів, членів УАПФ та лауреатів Пулітцерівської премії — Мстислава Чернова та Євгена Малолєтка.
читати далі
Нескінченні колони ЗСУ йдуть на Курщину. Документаліст В’ячеслав Ратинський розповідає про події на російсько-українському кордоні
На початку серпня 2024 року колони української військової техніки перетнули кордон з Російською Федерацією у Сумській області. Повідомлення про прорив кордону з’явилися 6 серпня 2024 року в кремлівських ЗМІ, які стверджували, що ЗСУ увійшли до Суджанського району Курської області.
читати далі
Російська артилерія вдарила по супермаркету в Костянтинівці. Трагедія на світлинах Сергія Нужненка та Романа Пилипія
9 серпня близько 11:05 армія РФ обстріляла Костянтинівку на Донеччині зі ствольної артилерії. Росіяни влучили у місцевий супермаркет. Кількість жертв російського авіаудару в Костянтинівці сягнула 14 людей. 44 людини отримали поранення. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.
читати далі
Максим Дондюк: «Знімаю, яким буде майбутнє людства, якщо не припинимо воювати»
 Український фотограф Максим Дондюк знімає війну з 2014 року. Він побував у найгарячіших точках, зокрема в Іловайському котлі. На початку повномасштабної війни документував бої на Київщині, а його світлини публікують провідні видання світу. Максим Дондюк працює над довготривалими авторськими проєктами, які є особистими рефлексіями на війну в Україні. Максим розповів про створення світлин із нової «Білої серії».
читати далі
Мікрогрантова та менторська програма для підтримки українських фотографів від UAPP
З вересня 2024 року по березень 2025 року, і далі на щорічній основі, ми проведемо комплексну менторську програму та програму мікрогрантування для молодих українських фотографів, зосередившись на розвитку якісної фотографічної освіти в Україні, формуванні професійної спільноти та сприянні діалогу між авторами різних поколінь.
читати далі
Можливості для спільноти: три тренінги із тактичної медицини у Дніпрі, Одесі та Харкові
У серпні RSF організовує 3 тренінги HEFAT Refresher у Дніпрі, Одесі та Харкові. Ці тренінги призначені для журналістів, працівників ЗМІ та фрілансерів і мають на меті поновити або поглибити знання та практику з фізичної безпеки та надання першої медичної допомоги.
читати далі
Шість разів за день росіяни обстріляли Харків. Наслідки ворожої атаки на фото Євгена Гертнера
Росіяни скинули керовану авіабомбу на центральну частину Харкова. 24 липня о 16:47 війська РФ вже вшосте атакували Харків. Внаслідок удару по приватному будинку в Харкові поранень зазнали двоє людей. На місці працюють рятувальники та медики. Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов.
читати далі
Приліт по бліндажу. Українська фотографка Ольга Ковальова отримала поранення на Донеччині
Документуючи російсько-українську війну, двоє харківських фотографів — Ольга Ковальова, проєктна менеджерка Української асоціації професійних фотографів, та Владислав Краснощок — потрапили під обстріл ворожої артилерії 19 липня 2024 року неподалік лінії фронту в районі Торецького напрямку на Донеччині.
читати далі
Два «Іскандери» по центру Чугуєва. Наслідки російського ракетного обстрілу в об'єктиві Євгена Гертнера
Вранці 19 липня війська РФ вдарили двома ракетами типу «Іскандер» по центральній частині Чугуєва Харківської обласної. У результаті ворожої повітряної атаки постраждали вже 9 людей. Серед них — підліток. Про це повідомляє голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
читати далі
Місто-щит або чергова «фортеця» Часового Яру на світлинах українських документалістів
Часів Яр — місто, яке місяцями штурмують і обстрілюють окупаційні війська. Загарбники продовжують інтенсивно випалювати Часів Яр, утілюючи тактику випаленої землі. Понад два з половиною роки війська РФ прагнуть за будь-яку ціну захопити місто Часів Яр Донецької області, яке стало лінією фронту після захоплення Бахмута.
читати далі
Світ сучасного українського фотомистецтва у новій книзі MYPH та CREATIVE PUBLISHING
Видавництво «Creative Publishing» і миколаївська школа концептуальної та артфотографії MYPH разом підготували фотокнигу «Conceptual Photography». Мета — поінформувати вітчизняну та міжнародну аудиторію про сучасну концептуальну фотографію в Україні, продемонструвавши роботи її найяскравіших представників. Авторами книги є Люсія Бондар, видавчиня «Creative Publishing», та Сергій Мельниченко, фотограф, засновник школи концептуальної та артфотографії MYPH.
читати далі
«Сильніше за бомби». УАПФ з німецькими партнерами реалізовує фотовиставку в Дрездені про знищення культурної спадщини України
Українська асоціація професійних фотографів продовжує активно працювати за кордоном над різноманітними міжнародними проєктами, представляючи та популяризуючи авторів з України.
читати далі
Масова загибель людей в Одесі. Протистояння між учасниками «Євромайдану» та проросійським «Антимайданом» на світлинах Олега Куцкого
2 травня 2014 року в Одесі на Грецькій площі та Куликовому полі відбулись масові зіткнення між прихильниками Євромайдану й учасниками акції «Майдан» і спалахнула пожежа у Будинку профспілок. Тоді загинули 48 людей, а понад 200 були травмовані.
читати далі
Військові склади чи дитяча лікарня: знімки українських фотографів у російських пропагандистських матеріалах
Українська асоціація професійних фотографів продовжує працювати над рубрикою «Чи насправді?», де перевіряє на достовірність ті чи інші маніпулювання інформацією, звертаючись до першоджерела.
читати далі
«Мені потрібен цей прапор, тому що половина мого села — орки». Як російська пропаганда порушує авторські права
Порушивши авторські права, російські ЗМІ використали фотографію Юлії Кочетової з прапором, проілюструвавши матеріал «Грязные деньги, или Как НАТО богатеет за счёт чёрной трансплантологии на Украине» і вказали автором фото російські стоки.
читати далі
Бої за Карачун та Савур-могилу, або Де починались бої за Донбас. Гаряче літо 2014-го в об’єктиві Олександра Клименка
13 квітня 2014 року Рада національної безпеки і оборони України розпочала широкомасштабну антитерористичну операцію, яка в результаті переросла у війну проти російської армії. Бої за Карачун та бої за Савур-могилу увійшли в історію як одні з найкривавіших битв на Донбасі на початку АТО.
читати далі
«Цілеспрямовано били по дітях». Руїни київського «Охматдиту» після російських ракет на світлинах документалістів
Поранені діти, налякані дорослі, білі лікарські халати у крові — такі наслідки чергової російської комбінованої атаки проти українців. Вранці 8 липня війська РФ завдали ракетного удару по Києву, під ворожий удар потрапила найбільша дитяча лікарня України «Охматдит».
читати далі
Близько 10 вибухів у Дніпрі: наслідки російської комбінованої атаки в об’єктиві Миколи Синельникова
У середу вранці, 3 липня, росіяни здійснили комбіновану атаку на Дніпро. У місті пролунало близько 10 вибухів. Приблизно о 8:45 Повітряні сили ЗСУ повідомили про рух ворожих безпілотників у напрямку Дніпра. За кілька хвилин у бік міста полетіли і ракети.
читати далі
«Працівники розвантажували посилки». Наслідки російського авіаудару по «Новій пошті» у Харкові на фото Якова Ляшенка та Ольги Ковальової
30 червня близько 16:30 російські війська вкотре завдали авіаудару по Харкову. КАБ пролетів близько 80 кілометрів і влучив за кілька метрів від приміщення «Нової пошти» у Слобідському районі міста.
читати далі
«Голодні. Змучені. Щасливі». Фотографи Костянтин і Влада Ліберови показали, в якому стані українці повертаються з російського полону
25 червня ще 90 українців повернулися додому з російського полону: 32 нацгвардійці, 18 прикордонників, 17 представників Військово-морських сил, 15 бійців ЗСУ, 8 тероборонівців. Серед них — 59 оборонців Маріуполя, 52 з яких вийшли з «Азовсталі». Також ступили на рідну землю 5 бійців НГУ, які на початку вторгнення вартували на ЧАЕС.
читати далі
Миколаївська школа фотографії MYPH: від концептуальних до документальних знімків
Відома на Півдні України школа концептуальної та артфотографії MYPH була заснована Сергієм Мельниченком у його рідному місті Миколаїв. Навчання спрямоване на популяризацію й розуміння сучасної концептуальної та художньої фотографії серед митців. Під час повномасштабного вторгнення Росії в нашу державу миколаївські фотографи зайняли активну волонтерську позицію. Хтось долучився до лав ЗСУ, а дехто з художньої фотографії перейшов до документальної, аби фіксувати наслідки дій окупантів.
читати далі
Камера як зброя: історії фотографів, які долучились до війська
Що змусило фотографів стати в лави Збройних сил України? Як змінилась фотографія і вони самі з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну? Від чого довелося відмовитись, а до чого звикнути? Говоримо з фотографами Валентином Кузаном, Олегом Пальчиком та Сергієм Михальчуком.
читати далі
Що публікувала міжнародна преса у червні? Підбірка знімків українських фотографів
Світлини учасників Української асоціації професійних фотографів у міжнародній пресі: добірка червня. УАПФ пишається українськими документалістами, чиї світлини репрезентують Україну у міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни й головних подій у нашій країні.
читати далі
Наслідки ракетного удару по Дніпру на фото Миколи Синельникова
Пошкоджена багатоповерхівка, один загиблий, поранені люди, серед постраждалих — немовля. Такі наслідки російської ракетної атаки по Дніпру в п'ятницю, 28 червня. Рятувальники всю ніч розбирали завали потрощеної багатоповерхівки.
читати далі
Зеленський нагородив державними орденами п’ятьох фотографів
Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами українських медійників, серед яких п’ятеро фотографів. Відповідний указ №383/2024 оприлюднено на сайті глави держави з нагоди Дня Конституції України.
читати далі
Виставка «Сміливі нести світло» відбулася в Гаазі, Нідерланди
Культурна дипломатія є важливим інструментом для побудови міжнародних відносин, сприяння взаєморозумінню та зміцнення культурних зв'язків між країнами. Одним із яскравих прикладів такої дипломатії є презентація фотокниги про найскладнішу зиму в історії незалежної України “Сміливі нести світло” у Гаазі.
читати далі
Вбивство «першого кіборга» у Києві. Підрив автомобіля командира спецпризначенців розвідки Максима Шаповала на світлинах Сергія Нужненка
27 червня 2017 року близько о 8-ї ранку загинув командир одного із підрозділів спецпризначення Головного управління розвідки Максим Шаповал. Його автівка вибухнула на перехресті вулиць Солом’янської та Механізаторів. Вбивство було кваліфіковано як терористичний акт.
читати далі
Найгарячіша точка на карті. Авдіївська промзона на світлинах документаліста Олександра Клименка
30 січня 2017 року ЗСУ взяли під контроль Авдіївську промзону, вибивши звідти росіян. Українська асоціація професійних фотографів публікує світлини фотожурналіста Олександра Клименка, який задокументував перебування українських військ у Авдіївській промзоні.
читати далі
Втомлені солдати і зелений коридор під обстрілами. Вихід українських військ з Дебальцева в об’єктиві Олександра Клименка
Українська асоціація професійних фотографів публікує світлини фотожурналіста Олександра Клименка, який задокументував відведення українських військ із Дебальцева після важких боїв.
читати далі
Сім днів і ночей тривали бої за «Алмаз-2» у Авдіївці. Наслідки битви на світлинах документаліста Олександра Клименка
Зранку 31 січня 2017 року Збройні сили України відбили опорний пункт бойовиків «Алмаз-2» у Авдіївці на Донеччині. Позиція була стратегічно важливою у загальний системі оборони країни, оскільки дозволяла контролювати дороги Донецьк-Луганськ і Донецьк-Горлівка.
читати далі
Мстислава Чернова запросили стати членом журі кінопремії «Оскар»
Засновника Української асоціації професійних фотографів, переможця BAFTA та володаря премії «Оскар», режисера документального фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова запросили до журі Американської академії кіномистецтв і наук.
читати далі
WEYUAPP: Європа очима українців
WEYUAPP – це арт-проєкт, створений італійською фотографкою Лізою Борджані у партнерстві з Українською асоціацією професійних фотографів (UAPP). Проєкт є продовженням серії "Що означає Європа для тебе?" (WEY), яка досліджує відчуття європейської ідентичності через особисті історії та візуальні образи жителів європейських країн.
читати далі
Український Дім презентував альбом «СПАЛАХ. Українська фотографія 2022-2023»
Видання зі світлинами провідних фотографів, які фіксують повномасштабне вторгнення Росії в Україну, представив Український Дім у партнерстві з Українською асоціацією професійних фотографів. В основі книги знімки, які були експоновані у жовтні 2022 року у виставковому проєкті «СПАЛАХ». Мета — зберегти та поширити свідчення подій війни через авторську оптику провідних українських фотографів.
читати далі
Панорамні знімки війни Дмитра Малишева
Дмитро Малишев — фотограф, віднедавна — учасник УАПФ, який понад 10 років займається панорамною фотографією. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Дмитро документує наслідки російських злочинів у форматі VR. На цей час він зробив більше ніж 1700 панорамних фотографій у понад 30 населених пунктах.
читати далі
Життя як дедлайн: 10 років війни на фотографіях Олександра Клименка
Олександр Клименко — фотокореспондент, який ще до початку незалежності почав знімати головні події в Україні. Крім того, він неодноразово висвітлював збройні конфлікти у різних країнах світу. Проте у 2014-му йому довелося одягати бронежилет і їхати з камерою на війну у своїй державі. Навесні 2024 року виповнюється 10 років відтоді, як росіяни намагаються знищити Україну.
читати далі
«Це люди, яким ми будемо дякувати ще довго». Фотограф Саша Маслов про фотокнигу «SAINTS» та її героїв
Україно-американський фотограф родом з Харкова, учасник УАПФ Саша Маслов разом із канадсько-українським проєктом Saint Javelin презентували фотобук «SAINTS» (в перекладі з англійської — «святі» — ред.). Це видання про особисту жертву людей, які вирішили протистояти жорстокому російському вторгненню, за яким спостерігає увесь світ з 24 лютого 2024 року і дотепер.
читати далі
Заборонена і поранена Херсонщина фотографа Івана Антипенка
Іван Антипенко — український журналіст, фотограф та відеограф, який здебільшого висвітлює російсько-українську війну на Півдні України. 24 лютого 2022 року росіяни прийшли в його дім, у рідне місто Херсон. 13 листопада він повернувся додому, проте під обстрілами та у воді продовжує свою роботу. Про улюблені зруйновані місця в Херсоні, про окупацію та звільнення, про підтоплення і обстріли, про заборону й дозволи на зйомки — говоримо з Іваном Антипенком.
читати далі
Любов до чорно-білих плівкових знімків харківського фотографа Владислава Краснощока
Відзняти, проявити, надрукувати й відсканувати — такий процес проходять плівкові знімки харківського художника, фотографа, лікаря Владислава Краснощока. Він фіксує російсько-українську війну, її наслідки, її трагедії і її героїв на чорно-білих знімках. Про світлини, їхнє значення та підхід до роботи — говоримо з Владиславом.
читати далі
Наративи Кремля. Росія продовжує виправдовувати обстріли цивільних об'єктів фейками про розташування в них українських військових
Українська асоціація професійних фотографів продовжує працювати над рубрикою «Чи насправді?», де перевірятиме на достовірність ті чи інші маніпулювання інформацією, звертаючись до першоджерела.
читати далі
Як у тіктоку росіяни намагались виправдати удар по харківському «Епіцентру»
Українська асоціація професійних фотографів продовжує працювати над рубрикою «Чи насправді?», де перевірятиме на достовірність ті чи інші маніпулювання інформацією, звертаючись до першоджерела та спілкуючись з очевидцями.
читати далі
Як миколаївський фотограф Сергій Мельниченко реалізовує грантовий проєкт на € 50 000 «Попід Дніпром»
Фонд Alexander Tutsek-Stiftung з Мюнхена, який підтримує сучасне мистецтво та природничі науки, надав миколаївському фотографу, засновнику школи концептуальної та артфотографії «MYPH», учаснику УАПФ Сергію Мельниченку стипендію у розмірі 50 тисяч євро на реалізацію фотопроєкту «Попід Дніпром» у листопаді 2023 року. Згідно з умовами програми, фотограф зобов’язаний підготувати світлини для майбутньої виставки, а також відзняти документальний фільм та видати фотобук.
читати далі
До лінії фронту 7 кілометрів. Як росіяни намагаються знищити Торецьк, а українці — захистити
Торецьк — місто Бахмутського району Донецької області, розташоване приблизно за 7 кілометрів від лінії зіткнення. Щоденно окупанти обстрілюють Торецьк, як і кожен український прифронтовий населений пункт. У 2014-му Дзержинськ, а нині декомунізований Торецьк, був типовим шахтарським містом між териконами. Одна з шахт донедавна називалася «Святої Матрони Московської», зараз же скорочено — «Святої Матрони».
читати далі
Що публікувала міжнародна преса у квітні? Добірка фото українських документалістів
Американські, британські, китайські, італійські та австралійські медіа публікували знімки українських фотографів у квітні. УАПФ пишається документалістами, чиї світлини репрезентують рідну країну у міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни.
читати далі
Як віртуальний онлайн-музей 360war.in.ua фіксує масштаби руйнувань, спричинених російською агресією
Не тільки побачити жахи війни на карті, а й увійти у зруйновані будівлі та крокувати вулицями, якими ще вчора їздили російські танки. В Україні створили віртуальний музей 360war.in.ua, аби зберегти пам’ять про наслідки вторгнення РФ. Панорамні фотографії зруйнованих українських міст та сіл у форматі 360, тобто кут огляду яких складає 360 градусів, доступні на онлайн-мапі України.
читати далі
Як подавати заявки на міжнародні фотоконкурси й перемагати? Досвід Романа Пилипія, Олени Гром та Олександра Рупети
Будь-яка участь у фотоконкурсі, незалежно від результатів, сприяє професійному зростанню фотографа. У випадку українських фотографів — це ще й нагода розповісти міжнародній аудиторії про російсько-українську війну та її наслідки, а також — бути почутим.
читати далі
Миколаївські фотографи запрошують на виставку «MYPH: Татуювання війни»
Відома на Півдні України школа концептуальної та артфотографії MYPH запрошує на виставку п’ятьох переможців та переможниць субгрантової програми, котрі отримали 750$ в рамках проєкту «Миколаївська школа фотографії (MYPH): Татуювання війни».
читати далі
Що публікувала міжнародна преса? Добірка фото учасників Української асоціації професійних фотографів
Світлини учасників Української асоціації професійних фотографів у міжнародній пресі: добірка лютого та березня. УАПФ пишається українськими документалістами, чиї світлини репрезентують Україну у міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни. Саме тому асоціація запускає щомісячну рубрику про фото українських документалістів, які облетіли весь світ.
читати далі
"У боротьбі за свободу слова та незалежність": UAPP в партнерстві з IWEK e.V. провели тренінги медіаграмотності та виставку
Українська Асоціація Професійних Фотографів разом з Данилом Полілуєв-Шмідтом продовжують висвітлювати події в Україні на міжнародному рівні. Данило провів семінар "Озброєна правда – образи українських ЗМІ" в рамках програми StudiumPlus, де також була предаставлена виставка "Озброєна правда - 10 років Революції Гідності та Євромайдану в Україні".
читати далі
Як фотографувати там, де небезпечно і страшно? Відверта розмова з воєнкором Мар’яном Кушніром про зйомки у гарячих точках
Документаліст — спостерігач, який, не втручаючись, фіксує події, що залишаться в історії. Про те, як вмикати камеру, коли над головою свистять ворожі кулі, а тіло здригається від звуків артилерії чи снарядів, що, наче дощ, падають поруч? Про роботу фотографа на передовій, під час штурмів, в окопах та загалом у гарячих точках говоримо з воєнним кореспондентом Мар’яном Кушніром.
читати далі
Поранений Харків — місто очима тих, хто документує наслідки російських атак для українських і світових медіа
Обгорілі будинки й автівки, вибиті вікна, плями крові на асфальті, вкриті мертві тіла на землі — рани на тілі міста. Від кожного обстрілу, «прильоту» чи інших наслідків російських атак страждають люди, а з ними і їхнє за все життя нажите майно. Зникають улюблені місця, руйнується історична архітектура, багатоповерхівки стають покинутими будинками-привидами, а панорама міста втрачає свій звичний вигляд.
читати далі
Чорний стовп диму над Одесою. Наслідки російського обстрілу в об’єктиві Олександра Гіманова
Сьогодні зранку, 24 червня, в Одесі лунали вибухи. Росіяни запустили дві ракети, ймовірно «Іскандер-К». Одна з них не досягла цілі завдяки роботі ППО.
читати далі
Росіяни обстріляли школу, промзону та приватний сектор у Харкові. Наслідки ворожої атаки на світлинах Євгена Гертнера
Харків знову під ворожими ударами. Війська РФ випустили по українському місту щонайменше три керовані авіабомби. 10 осіб поранено, 1 людина загинула внаслідок удару росіян по цивільних об'єктах у Шевченківському та Холодногірському районах Харкова. Про це повідомив голова ОВА Олег Синєгубов. Серед постраждалих є двоє підлітків віком 15 та 16 років. Також відомо, що двоє у важкому стані, ще одна людина отримала травми середньої тяжкості.
читати далі
Росіяни вдарили КАБом по житловому будинку в Харкові. Наслідки воєнного злочину в об’єктиві документаліста Георгія Іванченка
37 людей поранено й троє загинули — такі наслідки чергового російського обстрілу по Харкову. Окупанти вдарили по місту керованими авіабомбами. Вибухи прогриміли 22 червня близько 15 години. Перед цим Повітряні сили попереджали про пуски керованих авіаційних бомб тактичною авіацією на Харківщині.
читати далі
«Силовики виявились слабовиками». Як Україна втрачала Донецьк на світлинах Сергія Ваганова
Десять років тому, у березні 2014 року, російські гібридні сили почали захоплювати органи влади на Донбасі. Перед цим російські «зелені чоловічки» анексували Крим, а потім почали поступово окуповувати Донеччину та Луганщину. Українські міста чинили спротив, серед них і місто-мільйонник — Донецьк.
читати далі
Наслідки падіння уламків «шахедів» у передмісті Львова на світлинах Романа Балука
Уночі 19 червня Львівську область атакували російські «шахеди». До регіону змогли долетіти 5 дронів-камікадзе, які були знищені. Постраждало селище Малехів у передмісті Львова. Там лунало кілька вибухів: є потерпілі та руйнування.
читати далі
Обережно, революція близько. Події Майдану на світлинах В’ячеслава Ратинського
21 листопада 2013 року Уряд Азарова зірвав підписання угоди про Євроінтеграцію. Внаслідок цього почали збиратись перші мітингувальники в центрі Києва. Згодом, 30 листопада, на Євромайдані були побиті студенти. Це стало початком Революції Гідності, яка назавжди трансформувала українське суспільство та розпочала політичні зміни в країні. Українська асоціація професійних фотографів публікує знімки В’ячеслава Ратинського, який документував основні події Революції.
читати далі
The Ukrainians представили фотокнигу «How we walk through the fire»
Два роки повномасштабного вторгнення росіян у 195 світлинах. The Ukrainians підготували англомовну фотокнигу «How we walk through the fire» із ключовими кадрами війни. До видання потрапили всі знімки з англомовного спецвипуску журналу Reporters, а також нові фото важливих подій російсько-української війни. Усі знімки зроблені від лютого 2022-го до лютого 2024 року. Це перша книжка видавництва The Ukrainians Publishing.
читати далі
Окупація, звільнення, обстріл, окупація. Трагічна доля Маріуполя на фото Сергія Ваганова та Мстислава Чернова
За 10 років російсько-української війни Маріуполь встиг пережити російську окупацію, звільнення, обстріл цивільного району і повторну окупацію. Українська асоціація професійних фотографів публікує моменти з життя міста Марії у період 2014–2022 років.
читати далі
Плюшеві іграшки та зламані соняшники. Збитий літак рейсу Амстердам – Куала-Лумпур на світлинах Мстислава Чернова
17 липня 2014 року на Сході України був збитий пасажирський літак «Боїнг-777» рейсу МН17 Амстердам – Куала-Лумпур. Загинули всі пасажири та екіпаж – 298 людей. За кількістю жертв авіакатастрофа стала найбільшою в історії України.
читати далі
«Чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям». Два роки без Романа Ратушного
9 червня — другі роковини загибелі активіста й військовослужбовця Романа Ратушного. Його запам’ятали як захисника Протасового Яру, який боровся із незаконними забудовами. Він був активним учасником Революції Гідності та протестів на Банковій. З початком повномасштабного вторгнення Роман Ратушний став добровольцем Збройних сил України. Він був розвідником 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр». 9 червня 2022 року загинув біля Ізюма на Харківщині, де із побратимом потрапив у ворожу засідку.
читати далі
«Із Вовчанська роблять другу Бучу». Як російські пропагандисти використовують фото українських документалістів, аби приховати вбивства цивільних у Вовчанську
Фотографія у російсько-українській війні не тільки цінний і правдивий документ подій, а й зброя, яку активно використовують у власних цілях для дезінформації та перекручування фактів. Українська асоціація професійних фотографів розпочинає працювати над рубрикою «Чи насправді?», де перевірятиме на достовірність ті чи інші маніпулювання інформацією, звертаючись до першоджерела.
читати далі
Понад 100 українських та закордонних журналістів побували у російському полоні з 2014 року, — ІМІ
У День журналіста Українська асоціація професійних фотографів вшановує пам’ять усіх загиблих у російсько-українській війні медійників, а також згадує про колег, які незаконно перебувають у ворожому полоні.
читати далі
«Коли піхота довіряє йти поруч — це більше за всі відзнаки та нагороди». Мар’ян Кушнір і Сергій Нужненко стали лауреатами конкурсу «Честь професії»
У Києві відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу професійної журналістики «Честь Професії». Переможців шести основних номінацій та п’яти спецномінацій обирали з-поміж 700 журналістів та 1240 поданих матеріалів.
читати далі
Наслідки російського удару по харківській п’ятиповерхівці на світлинах Якова Ляшенка
Черговий терористичний акт від росіян у Харкові. Опівночі 31 травня у Харкові пролунали кілька вибухів: війська РФ влучили ракетами С-300 та С-400 по житловій забудові з території Бєлгородської області.
читати далі
Епіцентр трагедії та болю у Харкові після ворожих авіабомб по гіпермаркету на світлинах документалістів
Масштабна пожежа, стовп чорного диму над містом та тіла вбитих харків’ян на парковці – такі наслідки чергового злочину росіян проти цивільних. Сьогодні, 25 травня, о 16:02 російські війська обстріляли КАБами гіпермаркет «Епіцентр» у Харкові. Кількість загиблих та поранених щогодини збільшується.
читати далі
Що публікувала міжнародна преса у травні? Добірка світлин українських документалістів
Італійські, сінгапурські, американські, британські, канадські та німецькі медіа публікували знімки українських фотографів у травні. УАПФ пишається документалістами, чиї світлини репрезентують рідну країну у міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни.
читати далі
Тіла загиблих серед спалених книжок. Наслідки російського удару по друкарні у Харкові на світлинах Олександра Магули
23 травня війська РФ завдали десять ударів по Харкову. У місті пролунали потужні вибухи. Сьогодні ціллю ворога стали друкарня і транспортна інфраструктура. За попередніми даними ворог атакував місто ракетами С-300. Влучання зафіксовано по Холодногірському та Основ’янському районах.
читати далі
Руїни та кров після «прильоту» в Харкові. Документальні світлини Георгія Іванченка та Влади і Костянтина Ліберових
Пошкоджені багатоповерхівки, потрощені трамвай і тролейбус, спалені автівки, поранені й налякані люди — такі наслідки обстрілу Харкова військами РФ боєприпасами УМПБ Д-30. Вибух у місті пролунав 22 травня о 13:45. Ворог вкотре вдарив з території Бєлгородської області РФ по житлових районах міста — Шевченківському та Холодногірському.
читати далі
Трагедія знищеної бази відпочинку з передмістя Харкова на плівкових світлинах Владислава Краснощока
Знищені альтанки та понівечені тіла під завалами — наслідок чергової російської атаки по цивільному населенню. Вранці 19 травня війська РФ завдали подвійних ударів по зоні відпочинку у передмісті Харкова ракетами «Іскандер-М». Під ударом опинилася база відпочинку в селі Черкаська Лозова, де перебувало близько пів сотні людей.
читати далі
Наслідки ракетної атаки по складах в Одесі на світлинах Олександра Гіманова
Війська РФ вкотре обстріляли цивільну інфраструктуру Одеси. Як наслідок: одна цивільна людина загинула, 8 зазнали поранень різних ступенів, їх відправили до лікарні.
читати далі
UNESCO разом з ІМІ представили фотовиставку про культуру у вирі війни
У Музеї Ханенків триває фотовиставка «За об’єктивом: культура у вирі війни» про зруйновану Росією українську культурну спадщину. Проєкт реалізований Інститутом масової інформації за підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.
читати далі
Обстріли, евакуація і загроза повторної окупації Вовчанська на документальних знімках Георгія Іванченка та Якова Ляшенка
Вовчанськ — місто у Харківській області, розташоване за 4 км від кордону з РФ та майже за 50 км від самого Харкова. Шостий день поспіль місто не сходить з перших шпальт світових медіа. Обстріли, пожежі та руйнування. Нині місто перебуває під постійним вогнем росіян. Вовчанськ вдруге за весь період російського повномасштабного вторгнення може бути захоплений. Окупанти намагаються оточити Вовчанськ, наближаючись до нього з різних боків.
читати далі
Росіяни цілий день обстрілюють Харків: постраждалі містяни, пожежі та руйнування на світлинах документалістів
Після обіду у середу, 14 травня, росіяни обстріляли Харків кілька разів. У місті було чутно серію вибухів. Спочатку росіяни вдарили по житловій багатоповерхівці у центрі міста. Унаслідок цієї атаки в будинку зруйновані квартири з 9 по 13 поверхи.
читати далі
Український фотограф Сергій Коровайний став учасником майстер-класу від World Press Photo
Майстер-клас Joop Swart — це найвідоміша освітня програма World Press Photo для фотографів-початківців у сфері документальної фотографії, фотожурналістики та візуального оповідання. Програма Joop Swart заохочує авторів втілювати нові та різноманітні підходи до фотосправи.
читати далі
«Це смішно і приємно». У РФ заблокували сайти українських фотографів: Мстислава Чернова, Олени Гром та Саші Маслова
Вебресурси трьох українських документалістів, членів Української асоціації професійних фотографів заблоковані в РФ з усіма доменами та піддоменами. Про це повідомляє «Детектор медіа» з посиланням на російський ресурс «Роскомсвобода».
читати далі
Мова фотографії — універсальна. Документальна фотографка Катерина Москалюк про цінність та роль фотографії в умовах війни
Катерина Москалюк — учасниця Української асоціації професійних фотографів, фотожурналістка, документальна фотографка, роботи публікували зокрема, видання Bloomberg Businessweek, Die Zeit, The Ukrainians, Ukraїner, Евакуація.City, Заборона, Куншт, Forbes Україна та були представлені на міжнародних виставках в Україні, Великобританії, США, Польщі, Німеччині, Вірменії, Японії та Гонконгу.
читати далі
Тільки правда може зупинити цю війну. Ексклюзивне інтерв’ю з режисером Мстиславом Черновим після отримання «Оскара»
Стрічка харківського режисера Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" здобула премію "Оскар" у номінації Найкращий повнометражний документальний фільм. Ми поговорили з автором фільму у перші години після церемонії. Фрагменти аудіоверсії ексклюзивного інтерв’ю Олени Гусейнової з Мстиславом Черновим слухайте на Радіо Культура.
читати далі
Як документувати воєнні злочини так, аби їх можна було використати в суді? Рекомендації від Ukrainian Legal Advisory Group
Ukrainian Legal Advisory Group (ULAG, Українська правова консультативна група) — громадська організація, яка займається правосуддям в умовах збройного конфлікту. Юристи ULAG представляють постраждалих у національних та міжнародних судах, здійснюють юридичний аналіз, працюють з архівами. Їхня робота також передбачає адвокаційну, аналітичну та консультативну діяльність.
читати далі
Знімати не можна видалити. Як фотожурналісти працюють на місцях російських обстрілів та у зоні бойових дій
З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну фотодокументалістам, які висвітлюють війну, працювати стало ще складніше, адже в рази зросли персональні ризики та загрози життю. Які правила роботи на місцях «прильотів»? Що можна і не можна публікувати? Як діяти, коли зйомку забороняють? Як знімати так, аби не довелось видаляти фото?
читати далі
Програма підтримки 10 українських фотографів та їх проєктів
Проєкт "Фотодокументалісти на передовій: підтримка українських фотографів та їх проєктів" є важливим кроком у підтримці українських фотографів-документалістів, які ризикують своїм життям, щоб донести правду про воєнний конфлікт в Україні. Шляхом надання фінансових ресурсів, навчання та безпекової підтримки, УАПФ сприятиме розвитку цієї важливої професії та розширить світове розуміння ситуації в Україні.
читати далі
Страхове покриття до $100 000 для медійників на війні. Хто саме, як і коли може подати заявку
З травня 2024 року Міжнародний фонд страхування журналістів (МФСЖ) відновив прийом заявок українських журналістів, фіксерів, фото- та відеооператорів, які виконують редакційні завдання в зонах бойових дій. Про це повідомляє Інститут масової інформації з посиланням на Асоціацію «Незалежні регіональні видавці України».
читати далі
Репортери без кордонів: можливості для фотографів
“Репортери без кордонів” (RSF) — це міжнародна некомерційна організація, що розташована в Парижі, мандат якої полягає у захисті та просуванні свободи інформації в усьому світі. Експертиза RSF визнана в усіх галузях журналістики, а сама організація відома своєю здатністю мобілізувати міжнародну мережу тренерів і консультантів. Протягом останніх 35 років RSF надавала численні послуги з підвищення потенціалу в усьому світі, включаючи індивідуальні навчальні програми для різних регіонів та тренінги
читати далі
Небесні фотографи. Документалісти, натуралісти і комерційні фотографи, яких вбили росіяни на війні
Вічна пам’ять сміливим і талановитим фотографам, які загинули, документуючи російське вторгнення, або захищаючи свою країну з автоматом в руках замість камери.
читати далі
Disney перевипустить скорочену міжнародну телеверсію церемонії «Оскар» і додасть перемогу «20 днів у Маріуполі» та промову Чернова
Американська кіноакадемія перевипустить скорочену міжнародну телеверсію церемонії вручення премії «Оскар», але цього разу включить категорію «Найкращий документальний фільм», в якій перемогла стрічка «20 днів у Маріуполі», а також залишить промову режисера, засновника УАПФ Мстислава Чернова. Про це пише новинний інтернет-журнал про телебачення і кіно Deadline.
читати далі
“Тут був мій дім”: у Львові відкриється імерсивна виставка з панорамних фото війни
Колись наповнені життям, а тепер пусті вулиці, зруйновані міста, знищені квартири, покинуті села — команда імерсивного виставкового проєкту «Тут був мій дім» демонструє наслідки російського вторгнення в Україну в форматі VR та панорамної фотографії «на 360 градусів».
читати далі
Фільм «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова отримав «Оскар»
Історична подія для України. Документальна стрічка «20 днів у Маріуполі» режисера, журналіста, засновника УАПФ Мстислава Чернова принесла нашій державі перший «Оскар».
читати далі
Як отримати грант The Aftermath Project у розмірі $25 000 на реалізацію власного фотопроєкту про наслідки війни? Поради від співзасновниці та переможця конкурсу
УАПФ продовжує підтримувати творчі ідеї фотографів та сприяти активному розвитку документалістів. Цього разу розповідаємо про некомерційну організацію The Aftermath Project. Вона пропонує фотографам з усього світу отримати грант $25 000 на реалізацію документального проєкту, який зможе глибоко й переконливо продемонструвати світовій спільноті наслідки воєнного конфлікту. Роботи, створені переможцями гранту, допомагають інформувати громадськість про справжню ціну миру.
читати далі
Оголошено переможців Шевченківської премії 2024: засновник УАПФ Мстислав Чернов серед лауреатів
Найвищою в Україні творчою нагородою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва відзначили українського режисера, документаліста, засновника УАПФ Мстислава Чернова. Відповідний Указ президента України з повним переліком лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2024 рік опубліковано на сайті глави держави.
читати далі
Ukraine War Archive закликає фотографів долучитись до поповнення бази даних про воєнні злочини росіян
Створити архів найбільш задокументованої війни у світі. Таку ідею від початку повномасштабного вторгнення реалізовують ГО «Докудейз» та Infoscope. Мета — створити базу систематизованих цифрових доказів воєнних злочинів Росії та загалом зберегти свідчення, які стосуються війни, від очевидців.
читати далі
Фільм «20 днів в Маріуполі» отримав премію BAFTA як найкращий документальний фільм
Стрічка «20 днів у Маріуполі» документаліста, режисера та засновника Української асоціації професійних фотографів Мстислава Чернова перемогла в номінації «Найкращий документальний фільм» на престижній британській премії BAFTA Film Awards. Нагорода присуджується Британською академією телебачення та кіномистецтва.
читати далі
У Києві презентують книгу «Бахмут» Мирослава Лаюка та відкриють фотовиставку з міста-фортеці Данила Павлова
Репортажі та есеї про вбивство міста-фортеці. Видавництво Ukraїner запрошує на презентацію книжки «Бахмут» та відкриття виставки світлин з цього міста.
читати далі
Премію Гільдії режисерів США отримав Мстислав Чернов за стрічку «20 днів у Маріуполі»
Український режисер, документаліст, засновник Української асоціації професійних фотографів Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Як зазначають у пресслужбі, Чернова нагородили за «видатні режисерські досягнення в документальному кіно».
читати далі
Зміни у правилах роботи журналістів на війні: подовження дії акредитації та чіткий опис роботи медіа у зонах
Ще один крок до конструктивного спілкування між ЗМІ та військом. Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний наказом №51 від 3 лютого 2024 року затвердив зміни до наказу № 73 щодо правил акредитації журналістів під час дії воєнного стану. Уперше подано детальний опис зон, який раніше взагалі був відсутнім.
читати далі
До 24 лютого УАПФ публікує ключові світлини українських документалістів за два роки повномасштабного вторгнення
Цьогоріч 10 років, як росіяни намагаються вбити українців, а 24 лютого — друга річниця, як північний сусід хоче досягнути своєї цілі з особливою жорстокістю. Найбільша війна у Європі з часів Другої світової — багатогранна, у неї багато облич, символів, образів, героїв, які передають її суть.
читати далі
Жертви та руйнація в Одесі: наслідки дронової атаки росіян в об’єктиві фотографа Тимофія Мельникова
Уночі 23 квітня росіяни атакували Південь України ударними БпЛА типу «Shahed-131/136». Під приціл ворога потрапив житловий сектор Одеси. Унаслідок ворожої атаки по місту зафіксовано пошкодження майже 60 квартир у 22 будинках. Також постраждали дев’ятеро людей, зокрема четверо дітей. Це хлопчик і дівчинка 5 та 9 місяців і двоє хлопчиків 9 та 12 років. Дітей і трьох дорослих із травмами різного ступеня тяжкості доставлено до лікарні. Про це повідомляють в Одеській обласній прокуратурі.
читати далі
Балістика по Одесі та КАБи по Харкову: наслідки російської атаки по цивільних на знімках документалістів
У вечір понеділка 29 квітня росіяни вдарили по цивільних об’єктах Одеси та Харкова, як наслідок — загиблі і поранені, пожежі й руйнування, а також налякані собаки з притулку для тварин.
читати далі
Зруйнований склад Нової пошти в Одесі після балістичного удару на світлинах Тимофія Мельникова та Олександра Гіманова
Увечері 1 травня російські війська вкотре атакували Одесу. Ворог вдарив по складах та відділенні Нової пошти. Інформацію про атаку підтвердили на офіційній сторінці НП. За попередніми даними, пошкоджено та знищено близько 900 відправлень.
читати далі
ДСНС 5 годин боролася з вогнем. Масштабні пожежі в Харкові після атаки росіян в об’єктиві Якова Ляшенка
У ніч на 4 травня війська РФ атакували Україну з Бєлгородської області 13 «шахедами» і 4 зенітними керованими ракетами С-300. Сили ППО знищили усі 13 ударних дронів у межах Харківської та Дніпропетровської областей.
читати далі
Великодній терор у Харкові. Наслідки російських атак на світлинах місцевих документалістів
Війська РФ на Великдень завдали авіаударів по центру Харкова. У місті лунали вибухи близько 15 години. Про небезпеку ударів з авіації попереджали у Повітряних силах.
читати далі
Українська документалістка Юлія Кочетова отримала Global World Press Photo Award
Міжнародна фундація World Press Photo оголосила переможців найпрестижнішої щорічної премії в галузі фотожурналістики. Відзначені нагородами різноманітні світлини: від руйнівних конфліктів і політичних потрясінь до кліматичної кризи та безпечного проходу мігрантів.
читати далі
В український прокат вийшов блокбастер «Повстання Штатів» про роботу військових кореспондентів. Влада Ліберова та Василіса Степаненко поділилися враженнями про роботу екранних колег
З 11 квітня стартував всеукраїнський прокат одного з найочікуваніших фільмів року – блокбастеру «Повстання Штатів» режисера Алекса Ґарленда від знаменитої американської незалежної компанії А24. Ця стрічка з бюджетом 75 млн доларів стала початком співпраці студії А24 та дистрибуторської компанії Green Light Films. Студія відома глядачам за такими фільмами, як оскароносні «Все завжди і водночас», «Місячне сяйво», а також хітами «Леді-Птаха», «Сонцестояння», «Лобстер» та іншими.
читати далі
Головні новини
Новини
Наразі сайт працює в тестовому режимі, тож будемо дуже вдячні, якщо допоможете нам стати кращими! Якщо у вас виникнуть будь-які технічні проблеми чи зауваження, будь ласка, пишіть нам 📩 Ми будемо на зв'язку та оперативно виправимо всі помилки 🙂
·
Наразі сайт працює в тестовому режимі, тож будемо дуже вдячні, якщо допоможете нам стати кращими! Якщо у вас виникнуть будь-які технічні проблеми чи зауваження, будь ласка, пишіть нам 📩 Ми будемо на зв'язку та оперативно виправимо всі помилки 🙂
·
Наразі сайт працює в тестовому режимі, тож будемо дуже вдячні, якщо допоможете нам стати кращими! Якщо у вас виникнуть будь-які технічні проблеми чи зауваження, будь ласка, пишіть нам 📩 Ми будемо на зв'язку та оперативно виправимо всі помилки 🙂
·
Наразі сайт працює в тестовому режимі, тож будемо дуже вдячні, якщо допоможете нам стати кращими! Якщо у вас виникнуть будь-які технічні проблеми чи зауваження, будь ласка, пишіть нам 📩 Ми будемо на зв'язку та оперативно виправимо всі помилки 🙂
·
Sort by date
Виставкові
29.9.2023
This is some text inside of a div block.
«Спалах. Українська фотографія сьогодні»
Виставковий проєкт реалізовано Національним центром «Український Дім» та ГО «Платформа культурних ініціатив» у співпраці з Українською асоціацією професійних фотографів та за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Виставкові
12.10.2023
This is some text inside of a div block.
«Облога Маріуполя – останні журналісти в окупованому місті»
В рамках фестивалю Czech Photo 2022, у Галереї Чеського фотоцентру в Празі відбулося відкриття виставки «Облога Маріуполя – останні журналісти в окупованому місті», на якій було представлено всесвітньо відомі роботи Мстислава Чернова та Євгена Малолєтки. Проєкт реалізовано Українською асоціацією професійних фотографів (UAPP) у співпраці з Czech Photo та Асоціація професійних фотографів Чехії (APF).
Виставкові
2.8.2023
This is some text inside of a div block.
«Bojují i za nás»
Масштабна виставка учасників Української асоціації професійних фотографів, яка має назву «Вони воюють і за нас», була реалізована у Чехії, Бельгії та США. На виставці представлено понад 200 фотографій, які документують виразні свідчення агресії та геноциду Росії в Україні, життя звичайних людей у війні та хоробру боротьбу нашого народу не тільки за власну свободу, але й за свободу всього світу.
Книги
14.10.2023
This is some text inside of a div block.
Фотокнига «Сміливі нести світло»
Фотокнига «Сміливі нести світло» про найскладнішу досі зиму в історії незалежної України видана у співпраці Української асоціації професійних фотографів з видавництвом Ist publishing. Вона вміщує фотографії понад 30 українських авторів та авторок, що впродовж осені 2022, зими та весни 2023 року фіксували енергетичну кризу внаслідок ураження українських інфраструктурних об’єктів російськими військовими.
Виставкові
5.5.2022
This is some text inside of a div block.
«Українська Герніка»
Українська асоціація професійних фотографів (UAPP) у співпраці з Фундацією Bereznitsky Art Foundation реалізували благодійну виставку «Українська Герніка», відкриття якої відбулося у Factory Gallery, Тбілісі. Проєкт здійснено за підтримки Міністерства закордонних справ України та під патронатом Першої леді України Олени Зеленської.
Виставкові
28.8.2022
This is some text inside of a div block.
«Ukraine on my mind»
Українська асоціація професійних фотографів (UAPP) у співпраці з Українською православною церквою св. Андрія в Атланті реалізували ряд виставок «Ukraine on my mind», які відбулися в Атланті у серпні та листопаді 2022 року.
Фотоісторії
24.12.2024
This is some text inside of a div block.
«Жодна фотографія не варта життя»: війна крізь об'єктив Олега Петрасюка
Олег Петрасюк — фотограф, військовослужбовець 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила та новий учасник Української асоціації професійних фотографів (УАПФ). У цьому інтерв’ю він ділиться власним досвідом документування війни і розповідає про складні моральні виклики зйомок.
Фотоісторії
23.12.2024
This is some text inside of a div block.
Які світлини українських фотографів увійшли до фотодобірок року від CNN, Reuters, TIME, The New York Times
Фотографія стала одним із ключових способів зафіксувати біль, стійкість і боротьбу українців у 2024 році. Цьогоріч світові медіагіганти CNN, Reuters і TIME включили роботи українських документалістів до своїх щорічних добірок найкращих фотографій. Це визнання не лише таланту авторів, а й сили візуального мистецтва, яке розповідає історії війни, життя і надії України.
Фотоісторії
12.12.2024
This is some text inside of a div block.
Про різну роботу людей в однаковій формі. Розмова з Павлом Петровим
Продовжуємо серію інтерв’ю з професійними українськими документалістами.Про роботу фотографа у ДСНС, про відсутність рутини під час типових зйомок, про кадри з війни, які поки не можна показувати, а також чому важливо фіксувати на камеру смерть ми поговорили з Павлом Петровим.
Фотоісторії
6.12.2024
This is some text inside of a div block.
10 фото листопада
Українська асоціація професійних фотографів разом із Ukraїner продовжує публікувати вибірку важливих подій, які були зафіксовані українськими фотографами у листопаді 2024 року. Цього місяця українські фотографи спрямували свої камери до ліній фронту у Донецькій та Луганській області, знімали прощання із полеглими військовими, обстріли міст ворожою армією та багато іншого.
Фотоісторії
9.8.2024
This is some text inside of a div block.
Коли війна прийшла у Харків. Розмова з Георгієм Іванченком, Яковом Ляшенком та Олександром Магулою
Продовжуємо серію інтерв'ю з професійними українськими документалістами. Про досвід зйомок війни, емпатію у роботі та рідне місто Харків ми поговорили з Георгієм Іванченком, Яковом Ляшенком та Олександром Магулою.
Фотоісторії
26.6.2024
This is some text inside of a div block.
Невидима професія у світі видимого. Розмова з Іринкою Громоцькою та Данилом Павловим
Продовжуємо серію інтерв'ю з професійними українськими документалістами. Про фоторедактуру, роль більд-редакторів у медіа та голоси українців у міжнародному полі ми поговорили з Данилом Павловим та Іринкою Громодською.
Фотоісторії
27.3.2024
This is some text inside of a div block.
Оксана Парфенюк, Саша Маслов. Розмова з фотографами-документалістами про те, як вони працюють тут і тепер в умовах російсько-української війни
Продовжуємо серію інтерв'ю з професійними українськими документалістами. Чи перестала війна в Україні цікавити закордонного читача, як трансформувались запити до документалістів та як змінився особистий погляд на фотодокументалістику розповіли Оксана Парафенюк та Саша Маслов.
Фотоісторії
24.11.2023
This is some text inside of a div block.
Фронт — це не сафарі для фотографів. Розмова з українськими документалістами
За 20 місяців повномасштабної війни фотографія стала однією з основних мов, якою Україна спілкується зі світом. Саме цією мовою, яка закарбовує події, фіксує емоції, свідчить про злочини, пишеться візуальна книга історії.
Фотоісторії
10.1.2024
This is some text inside of a div block.
Брехня в фотографії живе годину, а правда, можливо, не така красива, живе вічність. Розмова з українськими документалістами
Продовжуємо серію інтерв'ю з професійними українськими документалістами, для яких звичними стали зйомки просто неба, під час вибухів. Цього разу ми поговорили з Мар'яном Кушніром, Андрієм Дубчаком та Сергієм Нужненко про обличчя війни, репортажі з першої лінії та трансформації особистої оптики кожного за ці 10 років.
Фотоісторії
28.5.2024
This is some text inside of a div block.
Свобода — це намагання. Розмова з Олександром Глядєловим
Сьогоднішнім гостем став Олександр Глядєлов, український фотограф-документаліст, фотожурналіст, що висвітлював воєнні конфлікти в Молдові, Нагірному Карабаху, Чечні, Киргизстані, Сомалі, Південному Судані та Україні.
Фотоісторії
25.4.2024
This is some text inside of a div block.
Ця війна похитнула поняття об'єктивності. Розмова з Євгеном Малолєткою та Анастасією Власовою
Продовжуємо серію інтерв'ю з професійними українськими документалістами. У цьому випуску на вас чекає розмова про нове покоління українських документальних фотографів, об'єктивність документалістики, етику документування та якою буде документальна фотографія далі.
Фотоісторії
21.2.2024
This is some text inside of a div block.
Ви постійно, де б ви не були, є амбасадорами своєї країни. Розмова з українськими документалістами
Продовжуємо серію інтерв'ю з професійними українськими документалістами. Цього разу спілкувались з Юлією Кочетовою та Сергієм Полежакою про адвокацію українського голосу, естетизацію та фокусні теми війни.
Фотоісторії
1.12.2024
This is some text inside of a div block.
Фото з історією: огорнуті пейзажами вмирання
Якийсь час нашого життя, навіть якщо все воно сталося у війні, однаково збереже відчуття, буцім пейзаж — це про спокій та красу існування.
Фотоісторії
27.11.2024
This is some text inside of a div block.
Над містом літають дрони, росіяни стоять за 2,5 кілометри. Куп’янськ в об’єктиві Івана Самойлова
Куп’янськ, відомий у минулому як важливий торговий вузол, сьогодні перетворився на символ боротьби й руйнувань. Історично місто було тісно пов’язане з торгівлею, що відображено навіть у його назві — за однією з версій, вона походить від слова «купець». Інша версія пов’язує назву з «купинами» — торф’яними горбочками, які вкривали місцевість.
Фотоісторії
27.11.2024
This is some text inside of a div block.
Станіслав Остроус: «Війна — не лише смерть, але ще і таке життя»
Український фотограф Станіслав Остроус розповів про перші дні повномасштабної війни у Харкові, історії людей, яких зустрів на звільнених від військ РФ територіях, та про місця, де насправді була душа міста Херсон.
Фотоісторії
23.11.2024
This is some text inside of a div block.
«Дати голос тим, хто не зміг висловитися за життя». Леся Марущак про найвідомішу виставку у світі про Голодомор
Проєкт «Марія» (Project MARIA) канадської мисткині українського походження Лесі Марущак став найвідомішою виставкою про Голодомор 1932–1933 років, за визнанням Національного музею Голодомору-геноциду в Києві. Ця мистецька робота побувала в дев’яти країнах світу, а книга, створена на основі проєкту, здобула міжнародні нагороди. Виставка дає можливість подивитися на пам’ять про Голодомор через мистецтво, яке робить складну тему доступною та зрозумілою на багатьох рівнях.
Фотоісторії
22.11.2024
This is some text inside of a div block.
«Їх привезли в Одесу бити всіх, хто не підтримує Януковича». Євромайдан і «Антимайдан» в об’єктиві Олександра Гіманова
До річниці Революції Гідності УАПФ пригадує, як Одеса стала частиною боротьби за незалежність України. Місто, яке часто називають перлиною біля моря, тоді опинилося на межі — між європейським проукраїнським майбутнім і російським минулим. У цьому матеріалі ми розповідаємо, як одесити боролися за свою свободу, і доповнюємо текст фотографіями документаліста Олександра Гіманова, який став свідком цих подій.
Фотоісторії
21.11.2024
This is some text inside of a div block.
Кадри змін, на які готове суспільство. Революція Гідності очима Мстислава Чернова
21 листопада Україна відзначає День гідності та свободи, вшановуючи річниці двох знакових подій — Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років. Ці події стали символами прагнення українців до демократії, свободи та європейських цінностей. Сьогодні, під час повномасштабної війни з Росією, боротьба за ці ідеали триває. 
Фотоісторії
17.11.2024
This is some text inside of a div block.
Фото з історією: Хто не бачив наших тріщин
Можемо документувати момент і документувати наслідки, і не самий лише наступний день, а все, що відбувається після, усе, у що виливається і перетворюється зафіксований момент.
Фотоісторії
12.11.2024
This is some text inside of a div block.
Проникнення жуків у ваш особистий простір і як навчитися з цим співіснувати. Нова учасниця УАПФ Ольга Коваль про свої проєкти й плани
Ольга Коваль — нова учасниця Української асоціації професійних фотографів, яка привертає увагу мистецької спільноти своїм оригінальним підходом до сучасних проблем. Її проєкт «Виверження» посів друге місце у конкурсі миколаївської школи фотографії «MYPH» і викликав резонанс серед глядачів та критиків. Вона створила понад 40 тисяч червонокрилих жуків — виліпила їх і розписала вручну. Ми поговорили з Ольгою про ідею проєкту, самих жуків, фотографії та пошук себе. 
Фотоісторії
7.11.2024
This is some text inside of a div block.
10 фото жовтня
У жовтні 2024 року Українські фотографи знімали воєнні дії здебільшого у Донецькій області, де російська армія зосередила всю свою міць і мала значні успіхи, крім того, фотографи документували обстріли найбільших українських міст, зокрема, Києва, Харкова, Херсона та інших. 
Фотоісторії
3.11.2024
This is some text inside of a div block.
Фото з історією: Панування деталі
Учора й сьогодні, як і в минулому столітті, фотографії показують нам частку страждань, які ми мали б зрозуміти й, можливо, приміряти на себе, у чому немає нічого злого. Показувати страждання це звично, це все ще спрацьовує, привертає увагу. Зрештою, ревний християнин каже, що за наші страждання отримуємо щось краще, коли помремо.
Фотоісторії
28.10.2024
This is some text inside of a div block.
Світло і тіні Богдана Гуляя. Новий учасник UAPP про пам’ять, мистецтво та нові проєкти
Богдан Гуляй став новим учасником Української асоціації професійних фотографів. Його роботи виходять за рамки традиційної репортажної зйомки — Богдан досліджує глибокі теми пам'яті, буття та особистих історій, які майстерно передає здебільшого на плівкових фотографіях. Деякі проєкти Гуляя потребують тривалого часу для глибшого осмислення, а часом навіть повторного прочитання Біблії — щоб віднайти новий погляд на класичні сюжети.
Фотоісторії
20.10.2024
This is some text inside of a div block.
Фото з історією: Привабливість зображення — сум’яття реальності
Це зображення, вихоплене із контексту, зупиняє мене й зацікавлює, але реальність стирає всі естетичні виміри композиції. Про такі знімки складно говорити — подобається, не подобається. Звісно, приваблює композиція, згорблені тіла в обмеженому просторі, які торкаються одне одного, перетікання кольорів і те, як погляд ковзає з однієї чоловічої спини на іншу, але не подобається ситуація, огидні тіла й чоловічі спини, їхні руки й над усе їхні обличчя, яких не видно.
Фотоісторії
15.10.2024
This is some text inside of a div block.
Дослідження, що стало випробуванням. Ольга Ковальова і Владислав Краснощок про зйомку в таборі російських військовополонених
Фотографи Ольга Ковальова та Владислав Краснощок, які активно документують російсько-українську війну, відвідали табір російських полонених. Вони планували підготувати фоторепортаж, проте працювати серед військовополонених виявилось непросто. Для Владислава й Ольги, які влітку 2024 року потрапили під ворожий артилерійський обстріл на Донеччині, зйомка у таборі стала викликом не лише професійним, а й емоційним.
Фотоісторії
10.10.2024
This is some text inside of a div block.
Одні з перших добровольців. Навчання, прощання та війна бійців «Азову» на світлинах В’ячеслава Ратинського й Анатолія Степанова
Батальйон «Азов» був створений 5 травня 2014 року у місті Бердянськ як батальйон патрульної служби міліції особливого призначення МВС на підставі рішення Міністерства внутрішніх справ України. Батальйон виник на базі українського партизанського загону «Чорний корпус», який добровільно брав участь в Антитерористичній операції на сході України, зокрема на Харківщині та Приазов’ї у 2014 році.
Фотоісторії
7.10.2024
This is some text inside of a div block.
Фотографія повинна говорити без тексту. Розмова з Олександром Клименком
Продовжуємо серію інтерв’ю з професійними українськими документалістами. Про досвід роботи фоторепортером у газеті, досвід зйомок війни на Балканах та в Україні, а також про переваги чорно-білої фотографії ми поговорили з Олександром Клименком.
Фотоісторії
6.10.2024
This is some text inside of a div block.
10 фото вересня
Українська асоціація професійних фотографів у партнерстві з Ukraїner продовжує цикл публікацій важливих фотографій минулого місяця, що стосуються ключових подій в Україні.
Фотоісторії
6.10.2024
This is some text inside of a div block.
Фото з історією: Здоров, братику
У подібних фото будь-який пошук метафор видається перебільшенням заради себе самого. Реальність страшніша за вигадку та інтерпретацію.
Фотоісторії
5.10.2024
This is some text inside of a div block.
«У багатьох хатах більше не вмикають світла — там загинули цілі сім’ї». Трагедія у селі Гроза на світлинах Якова Ляшенка
5 жовтня 2023 року військові РФ завдали удару ракетою «Іскандер» по кафе у селі Гроза на Харківщині. У закладі проводили поминальний обід, на який зібралось багато мешканців села. Унаслідок удару загинуло 59 людей, серед яких — восьмирічна дитина.
Фотоісторії
30.9.2024
This is some text inside of a div block.
Справа 31 серпня. Вибухи біля Верховної Ради на світлинах В’ячеслава Ратинського
31 серпня 2015 року біля Верховної Ради у Києві відбулися сутички міліції та активістів, які були проти ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації влади. Понад сто людей отримали поранення, четверо військовослужбовців Національної гвардії загинули.
Фотоісторії
23.9.2024
This is some text inside of a div block.
«Мене призначили пресофіцером, хоч я не хотів». Євген Борисовський про фотографію на фронті, цензуру та роботу пресофіцера
Євген Борисовський, новий учасник Української асоціації професійних фотографів, поєднує в собі дві іпостасі: військовослужбовця та фотографа. Призначений на посаду начальника відділення комунікації 148-ї окремої артилерійської Житомирської бригади, він ніколи не планував обирати кар'єру ні військовослужбовця, ні фотографа, однак і життя, і війна розпорядились інакше.
Фотоісторії
21.9.2024
This is some text inside of a div block.
Фото з історією: Відтак містечко завойовують пси, і кожне наступне дивиться в нього, як у воду
Розсудливий страх перед очевидними метафорами завжди намагається зупинити автора, але як важко їх уникнути, коли йдеться про містечко, яке назвали Часів Яр. Як уникнути метафори міста, спустошеного війною, яке нині певною мірою належить собакам і спогадам, поодиноким залишенцям зі зброєю (бо ж їм треба якось від тих собак відбитися), а головне — військовим, яким треба оборонити містечко від росіян, у який би яр чи провалля заціпенілого часу та пам’яті його не вгортали бої.
Фотоісторії
21.9.2024
This is some text inside of a div block.
«Інші дні життя»: серія світлин Олександра Рупети про людей, які відмовляються бути завойованими
Український документальний фотограф Олександр Рупета із серією світлин «Інші дні життя» переміг на фестивалі Xposure Photography Award 2024 як найкращий незалежний фріланс-фотожурналіст. Понад рік він знімав життя в різних частинах України, щоб показати війну з іншого, особистого, ракурсу.
Фотоісторії
16.9.2024
This is some text inside of a div block.
War Nouveau: Серія Юрка Дячишина про нові ландшафти війни
Львівський фотограф Юрко Дячишин документує життя під час війни з перших годин повномасштабного російського вторгнення. Зокрема фотографує, як змінюються звичні ландшафти рідного міста Львів під агресивною дією війни. Юрко Дячишин розповів про роботу над проєктом War Nouveau, про межі естетики у воєнний час та чому він не вірить, що одна фотографія може зупинити війну, але дуже сподівається, що помиляється.
Фотоісторії
15.9.2024
This is some text inside of a div block.
Не свій дім. Життя модульного містечка на світлинах Данила Павлова
У січні 2015 року на околиці міста Харків, недалеко від аеропорту, збудували модульне містечко для переселенців зі сходу України та Криму. Планувалось, що невеликі житлові контейнери стануть тимчасовим прихистком для внутрішньо переміщених родин. Утім, дуже скоро, огороджене парканом поселення перетворилось на гетто і стало проблемою для муніципальної влади.
Фотоісторії
13.9.2024
This is some text inside of a div block.
АТО закінчилася. Початок Операції Об’єднаних сил на світлинах Данила Павлова
30 квітня 2018 року широкомасштабна антитерористична операція на території Донецької та Луганської областей України завершилась. АТО переформатували в Операцію Об’єднаних сил. Командувачем операції став генерал Сергій Наєв.
Фотоісторії
12.9.2024
This is some text inside of a div block.
Владислав Краснощок: «Помітив якось татуювання на тілі — обличчя Христа. Виявляється, Ісус — мертвий»
Фотограф і художник Владислав Краснощок, представник нової хвилі Харківської школи фотографії, продовжує документувати російсько-українську війну. На початку повномасштабного російського вторгнення він знімав ситуацію у рідному Харкові та їздив разом із волонтерами на лінію фронту. Він працює над авторськими проєктами, теми яких об’єднуються у велику хроніку війни.
Фотоісторії
8.9.2024
This is some text inside of a div block.
Історія одного фото: День знань про лад і безпеку
Перше вересня — День знань. Наприклад, знань про те, що Женевська конвенція передбачає безумовний захист медиків.
Фотоісторії
6.9.2024
This is some text inside of a div block.
10 фото серпня: добірка важливих фото місяця від UAPP та Ukraїner
Українська асоціація професійних фотографів у партнерстві з Ukraїner продовжує цикл публікацій важливих фотографій минулого місяця, що стосуються ключових подій в Україні.
Фотоісторії
28.8.2024
This is some text inside of a div block.
Максим Дондюк про трагедію в Іловайську: «Найважливіші для мене фотографії хлопців, котрі загинули»
У серпні 2014 року під містом Іловайськ розгорнулась одна із найзапекліших битв для українських військових у війні на сході. Українське командування вирішило взяти штурмом зайняте проросійськими бойовиками місто, розташоване за 43 км від Донецька. Натомість операція обернулася трагедією. Бої тривали майже місяць. У «Іловайському котлі» загинуло близько 400 українських військових, ще стільки ж отримали поранення різного ступеня тяжкості, а близько 300 — потрапили у полон.
Фотоісторії
25.8.2024
This is some text inside of a div block.
Фото з історією: Щось у цих невпізнаних Касандрах є від простих жінок
Ці жінки в жовтих хустках на лавках біля своїх домів при дорозі, як не те щоби непочуті Касандри — невпізнані.
Фотоісторії
23.8.2024
This is some text inside of a div block.
Unicorn батальйон
ЛГБТК+ військові України борються за країну та свої права в умовах хаосу війни.
Фотоісторії
10.8.2024
This is some text inside of a div block.
Фото з історією від Віри Курико: Це любов — і жодного слова більше
Десять років війни, близько сотні поїздів сполучають країну від міста до містечка, прямують у бік фронту, куди ще можна, і на рейсовий потяг «Київ — Війна» часом заледве купити квитки. 
Фотоісторії
7.8.2024
This is some text inside of a div block.
10 фото липня: добірка важливих фото місяця від UAPP та Ukraїner
UAPP у партнерстві з Ukraїner продовжує цикл публікацій важливих фотографій минулого місяця, що стосуються ключових подій в Україні.
Фотоісторії
6.8.2024
This is some text inside of a div block.
Львівська фотографка Марта Сирко про проєкт «Скульптурний», «Холостяка», інклюзивність, тіло і травми
Фотографка зі Львова Марта Сирко створила серію світлин з українськими ветеранами, які втратили кінцівки на війні. Свій проєкт «Скульптурний» авторка присвятила мистецтву за мотивами давньогрецьких статуй. Сьогодні Українська асоціація професійних фотографів публікує розмову з авторкою та її світлини.
Фотоісторії
29.7.2024
This is some text inside of a div block.
«Моя фотографія не може бути не про війну». Нова учасниця УАПФ Дар’я Свертілова про свої проєкти, рефлексії та фото мрії
Про проєкт «Тимчасовий дім» (або «Гуртожиток»), реактивну фотографію під час війни, фотоосвіту у Франції, світлину мрії — про це та інше говоримо з новою учасницею Української асоціації професійних фотографів, одеситкою Дар’єю Свертіловою.
Фотоісторії
28.7.2024
This is some text inside of a div block.
Фото з історією від Віри Курико: Видається, річ у білості й у болісності
Думається і не про колір навіть (тільки от чи білий буває таким білим), а і про те, чи пристойно йти таким чистим опівдні 8 липня, коли росіяни ось-ось обстріляли дитячу лікарню «Охматдит» і район біля метро Лук’янівська в Києві. І йдеться лише про декілька ракет із тридцяти восьми, які полетіли на різні українські міста.
Фотоісторії
11.7.2024
This is some text inside of a div block.
10 фото червня: добірка ключових фото місяця від UAPP та Ukraїner
Українська Асоціація професійних фотографів у партнерстві з Ukraїner продовжує ділитись ключовими фото місяця, що стосуються повномасштабного вторгнення.
Фотоісторії
15.6.2024
This is some text inside of a div block.
Там, де Гола Пристань і Олешківські піски. Фото з історією очима Олени Гусейнової
Я згадала цю фотографію Івана Антипенка у перший тиждень червня. Розквітлий бузок і боєць з димовою шашкою. Антипенко зробив цю фотографію ще у квітні. На Херсонщині. На півдні бузок зацвітає швидше. Швидше дозрівають полуниця й черешня. Швидше долітають російські авіабомби. І ще багато речей на півдні відбувається швидше. Але я не знаю, як застосувати слово “швидше”, коли описуєш шлях до Голої Пристані чи Олешківських пісків.
Фотоісторії
11.6.2024
This is some text inside of a div block.
10 фото травня: добірка ключових фото місяця від UAPP та Ukraїner
Українська Асоціація професійних фотографів у партнерстві з Ukraїner продовжує ділитись ключовими фото місяця, що стосуються повномасштабного вторгнення.
Фотоісторії
12.5.2024
This is some text inside of a div block.
«В кожному прильоті я намагаюсь знайти ціль». Фото з історією очима Олени Гусейнової
Фотографія фіксує те, що може побачити око. Фіксує те, що відбувається. Таким, яким воно є тут і тепер. З доступною тут і тепер деталізацією та наочністю.
Фотоісторії
8.5.2024
This is some text inside of a div block.
10 фото квітня: добірка ключових фото місяця від UAPP та Ukraїner
UAPP у партнерстві з Ukraїner продовжує цикл публікацій ключових фотографій місяця, що стосуються повномасштабного вторгнення.
Фотоісторії
5.4.2024
This is some text inside of a div block.
10 фото березня: добірка ключових фото місяця від UAPP та Ukraїner
UAPP у партнерстві з Ukraїner продовжує цикл публікацій ключових фотографій місяця, що стосуються повномасштабного вторгнення.
Фотоісторії
7.3.2024
This is some text inside of a div block.
10 фото лютого: добірка ключових фото місяця від UAPP та Ukraїner
UAPP у партнерстві з Ukraїner розпочинає цикл публікацій ключових фотографій місяця, що стосуються повномасштабного вторгнення. Деякі зафіксували певну історичну подію, інші – звичайні моменти, талановито перетворені фотографом на символ. Та всі вони — частина нової історії, яку ми творимо разом.
Фотоісторії
29.1.2024
This is some text inside of a div block.
Час жити та час боротись. Українська молодь, що виборює своє майбутнє у фотопроєкті В’ячеслава Ратинського
В рамках грантової підтримки документальних фотографів від УАПФ, що реалізується за підтримки International Press Institute ми продовжуємо ділитись документальними проєктами фотографів. Цього разу ми презентуємо проєкт “Час жити та час боротись” українського документаліста В’ячеслава Ратинського.
Фотоісторії
10.1.2024
This is some text inside of a div block.
СПОКІЙ ТА МИР. Документальний проєкт Георгія Іванченко
Український документаліст та учасник Асоціації з перших місяців вторгнення став знімати для Associated Press та European Pressphoto Agency. Починаючи з Бородянщини, де народився Георгій, продовжуючи подорожжю лінією фронту: Миколаївщиною, Харківщиною, Херсонщиною, зараз його увага зконцентрувалась на Донецькій області. Переломним моментом у його фотографії виступив майже місяць прожитий в Бахмуті.
Фотоісторії
17.12.2023
This is some text inside of a div block.
Під Бахмутом, від зими до зими. Історія двадцятирічних ветеранів очима Олександра Бабенка
Продовжуємо ділитись документальними проєктами фіналістів в рамках грантової підтримки документальних фотографів від УАПФ, що реалізується за підтримки International Press Institute.
Фотоісторії
13.12.2023
This is some text inside of a div block.
«Тут навіть тиша нагадує про обстріл». Візуальне есе Ігоря Іщука про місто Херсон і його людей
Продовжуємо ділитись документальними проєктами фіналістів в рамках грантової підтримки документальних фотографів від УАПФ, що реалізується за підтримки International Press Institute. Ігор Іщук досліджує тему соціальної нерівності, паралельні спільноти та наслідків урбанізації міських околиць. Зараз висвітлює війну в Україні.
Фотоісторії
11.12.2023
This is some text inside of a div block.
"Покоління". Документальний проєкт Олени Гром
Продовжуємо ділитись документальними проєктами фіналістів в рамках грантової підтримки документальних фотографів від УАПФ, що реалізується за підтримки International Press Institute.
Фотоісторії
11.12.2023
This is some text inside of a div block.
За териконом: Костянтин Гузенко задокументував дітей з прифронтових регіонів
Продовжуємо ділитись документальними проєктами фіналістів в рамках грантової підтримки документальних фотографів, що реалізується за підтримки International Press Institute. Констянтин Гузенко провів місяць із волонтерськими організаціями, що взяли на себе відповідальність підтримувати розвиток тих дітей, що лишились в окремих населених пунктах Куп’янського району та Донецької області, що знаходяться найближче до лінії зіткнення.
Фотоісторії
8.12.2023
This is some text inside of a div block.
Друга зима воєнного часу. Документальний проєкт Сергія Коровайного
Документальний фотограф Сергій Коровайний відвідує деокуповані села і містечка у Харківській та Донецькій областях та фіксує, як люди пережили окупацію і поступово повертаються до життя.
Фотоісторії
7.12.2023
This is some text inside of a div block.
Echoes of Donbass — Документальний проєкт Тимофiя Мельникова
Ми продовжуємо ділитись документальними проєктами фіналістів в рамках грантової підтримки від Української Асоціації Професійних Фотографів. Тимофій Мельников поїхав в Донецьку область для роботи над документальним проєктом «Відлуння Донбасу».
Фотоісторії
5.12.2023
This is some text inside of a div block.
Море пішло. Документальний проєкт Олександра Рупети
Проєкт "Фотодокументалісти на передовій: підтримка українських фотографів та їх проєктів" є програмою мікрогрантування від УАПФ, що допомагає підтримати українських фотографів-документалістів, які ризикують своїм життям, щоб донести правду про війну в Україні. Сьогодні ми починаємо ділитись серією документальних робіт 10 фіналістів, а саме проєктом Олександра Рупети.
Фотоісторії
18.5.2024
This is some text inside of a div block.
Життя після депортації і перед окупацією. Кримські татари Геннадія Мінченка
18 травня Україна вшановує памʼять жертв геноциду кримських татар. 80 років тому о 3:00 ранку 18 травня 1944 року радянська влада почала виселення усіх кримських татар з рідного півострова. Тоді близько 200 000 людей примусово вивезли у товарних вагонах. Майже половина померла дорогою або у перші роки після депортації.
Фотоісторії
14.4.2024
This is some text inside of a div block.
Українські фотографи XX століття: хто і що знімав
Крамниці фотоматеріалів, фотоательє та приватні курси фотомистецтва. На території сучасної України на зламі XIX i XX століть фотосправа стала буденністю. Митці об'єднувалися у професійні та аматорські товариства. Хтось заробляв на фотографіях мільйони й отримував славу, а дехто ставав банкрутом і втрачав усе. Хтось працював фотокореспондентом радянських газет, а хтось — фрілансером і тревел-блогером.
Фотоісторії
10.4.2024
This is some text inside of a div block.
Наодинці. Проєкт Катерини Москалюк про дружин загиблих військових
Фотопроєкт «Наодинці» – це історії жінок з усієї України, чиї чоловіки загинули під час повномасштабної російсько-української війни. Одеса, Львів, Київ, Харків, Дніпро, Івано-Франківськ, Старокостянтинів чи маленькі містечка та села – у болю немає визначеної локації. Фотографка Катерина Москалюк знімала портрети дружин загиблих військових, речі, які вони бережуть в пам’ять про своїх чоловіків, а також фотографувала друзів та близьких жінок, які допомагають їм шукати нові сенси у житті.
Фотоісторії
26.4.2024
This is some text inside of a div block.
Вибух на ЧАЕС та ядерний терор під час російської окупації.Страждання Чорнобиля на знімках українських документалістів
26 квітня 2024-го минає 38 років з дня вибуху на Чорнобильській АЕС. Проте з 2022-го — цього дня згадують про ще одну трагедію, яку довелось пережити Чорнобилю — навалу російських військ.
Фотоісторії
24.3.2024
This is some text inside of a div block.
«Я не знаю, коли ти отримаєш це повідомлення», — пише мені подруга. «Від тебе завжди вчасно», — відписую я. Фото з історією очима Олени Гусейнової
Я бачила, як вона посміхається. І вона теж бачила, що я її бачу. І що я теж посміхаюсь. Ми говорили про те, чому розівчилися робити паузу перед тим, як сказати щось, що може налякати. І про те, чому ми так багато говоримо, а розказаних історій залишається так мало. Ми довго говорили. Вона рухалася квартирою. Запалювала світло на кухні. Гасила світло на кухні. І запалювала його у вітальні. А потім у неї розрядився телефон.
Фотоісторії
10.3.2024
This is some text inside of a div block.
«Дрончику» достатньо одного життя: Олена Гусейнова та фото тижня
В'ячеслав Ратинський зробив цю фотографію ще взимку, в лютому. Один з українських благодійних фондів передає військовим FPV-дрони, на які кілька місяців скидали гроші люди з усієї України. Дві тисячі FPV-дронів, викладені у протяжні тонкі чорно-білі лінії на підлозі великого павільйону. Між цими лініями український військовий тримає один з дронів в руках, наче іграшку.
Фотоісторії
3.3.2024
This is some text inside of a div block.
Мале опиняється під захистом великого. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Іва Сідаш зробила цю фотографію 24 лютого 2024 року в Вашингтоні, біля меморіалу Лінкольну, під час мітингу до другої річниці повномасштабного вторгнення. Хлопчик сидить на сходах. Над ним розвивається великий український прапор. В руках він тримає маленький український прапор. Мале опиняється під захистом великого.
Фотоісторії
25.2.2024
This is some text inside of a div block.
Скільки часу і сил потрібно для того, щоби повернулися всі? Олена Гусейнова аналізує фото тижня
20 лютого до України вдалося повернути 11 українських дітей, викрадених росіянами. Перехід відбувся ввечері на кордоні між Україною та Білоруссю, у Волинській області. Фотографія Романа Пилипея зроблена під час цього повернення. В ній немає ознак лиха. Ніч, машина, в машині горить світло, на задньому сидінні жінка з дитиною. Все це нагадує вертепну скриньку. Бароковий переносний дерев'яний ляльковий театр з двома сценами-поверхами, в якому розігрується поява у світі «радості великої».
Фотоісторії
11.2.2024
This is some text inside of a div block.
Слова відступають перед ненавистю, особистою і всеохопною. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Ввечері 9 лютого з Бєлгородської області Харків атакували російські ударні безпілотники. Кілька з них влучили в резервуари нафтобази в Немишлянському районі. Пальне витекло, змішалося зі снігом і розтеклося вулицею, почалася велика пожежа. Всю ніч і наступний день рятувальники боролися з вогнем та шукали людей, які постраждали.
Фотоісторії
8.2.2024
This is some text inside of a div block.
Біль — універсальний, зло — реальне. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Я зустріла її в грудні у потязі Перемишль – Київ. У моєму купе було вільне місце, і провідник підсадив її до мене. Вона вибачилась — потяг із Праги спізнився, потяг до Києва, на який у неї був квиток, не дочекався. Здається, я співчувала. А можливо, і ні. Я мало пам’ятаю з того, що було до її фрази: «Мій чоловік в полоні». Але все, що було після цієї фрази, я пам’ятаю дуже добре.
Фотоісторії
28.1.2024
This is some text inside of a div block.
Свято, виставлене на огляд вибуховою хвилею. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Цю фотографію Павла Дорогого перепостили всі. Чи мені просто так здавалося. Я бачила її і в знайомого воєнного журналіста, і у незнайомої бровістки з Миргорода, і навіть київський айтішник, якому ще весною 2022-го вдалося втекти в Берлін, залишив цю фотографію на 24 години в каруселі своїх сторіз. Холодна харківська блакитна димка. Голе дерево, на гілках якого повисли речі, викинуті з сусідніх будинків вибуховою хвилею російського ракетного удару.
Фотоісторії
21.1.2024
This is some text inside of a div block.
Зима на фронті. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Фотографія Костянтина Ліберова зроблена в Серебрянському лісі. “Зима на фронті” – так нехитро підписує фотограф це зображення та й цілу серію.
Фотоісторії
14.1.2024
This is some text inside of a div block.
“Наша витримка мусить бути тривалою”. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
11 січня в Києві прощалися з Максимом “Далі” Кривцовим. Добровольцем, військовослужбовцем, молодшим сержантом, вихователем дитячого табору “Строкаті єноти”. Поетом. В грудні 2023 у Максима Кривцова вийшла перша поетична книжка, він був на самому початку блискучої літературної кар’єри. Ми ніколи не знатимемо, яким би став його поетичний голос, як би він змінювався, дорослішав.
Фотоісторії
7.1.2024
This is some text inside of a div block.
“Відчути цей кут в самому собі”. Олена Гусейнова аналізує фото тижня
Щодня і всюди ми бачимо фотографії. Та що за зображення нас оточують? Навіщо вони? Які транслюють ідеї? Сьогодні ми анонсуємо нову рубрику — аналіз фото тижня з українською радіоведучою та письменницею Оленою Гусейновою, в якій будемо інтерпретовувати, про що нам говорять, або намагаюся говорити світлини, зроблені українськими фотографами. Почнемо із фото Олега Пальчика, знятого на залізничному вокзалі Херсона 27 грудня.
Новини
20.12.2024
This is some text inside of a div block.
Російська балістика по центру Києва: наслідки ракетних атак в об’єктиві документалістів
Російські війська зранку 20 грудня атакували Київ, застосувавши аеробалістичні ракети «Кинджал» та балістичні ракети типу «Іскандер-М/KN-23». За даними Повітряних сил ЗСУ, всі п’ять балістичних ракет були збиті силами протиповітряної оборони.
Новини
16.12.2024
This is some text inside of a div block.
«Прихід росіян — це не кара, а благодіяння». Як Росія маніпулює наративами про мир та здачу окупованих областей
Росія окупувала українські території ще у 2014 році. На третій рік повномасштабної війни в руках росіян ще залишається значна частина українських земель. Частково окуповані п’ять областей України та півострів Крим, серед них — великі портові міста й критична інфраструктура.
Новини
7.12.2024
This is some text inside of a div block.
Не чекаючи завтра. Чим премія MYPH Photography Prize зацікавлює молодих фотографів
Миколаївська школа концептуальної та художньої фотографії MYPH, яка існує з 2018 року, цьогоріч започаткувала премію для молодих фотографів MYPH Photography Prize 2024.
Новини
1.12.2024
This is some text inside of a div block.
«Seeing The Unseen»: як Іва Сідаш отримала одну з найпрестижніших нагород у фотожурналістиці для молодих фотографів
Фотографка та учасниця Української асоціації професійних фотографів Іва Сідаш здобула перемогу в головній категорії престижного конкурсу Ian Parry Photojournalism Grant.
Новини
29.11.2024
This is some text inside of a div block.
Що публікувала міжнародна преса у листопаді? Добірка світлин українських фотографів
Фотографії учасників Української асоціації професійних фотографів у міжнародних медіа: підсумовуємо листопад. УАПФ з гордістю відзначає українських фотодокументалістів, чиї роботи висвітлюють головні події в Україні та вкотре фокусують увагу світу на російсько-українській війні.
Новини
26.11.2024
This is some text inside of a div block.
Бомби та ІПСО: як Росія намагається спустошити нескорений Харків
Харків — прифронтове місто-мільйонник, що на північному сході України, — щодня від початку повномасштабного вторгнення зазнає атак балістичними ракетами, КАБами, ударними дронами та інформаційно-психологічними операціями (ІПСО).
Новини
17.11.2024
This is some text inside of a div block.
Кульмінація тижня терору: 120 ракет і 90 дронів по Україні за ніч. Фото документалістів з Харкова та Одеси
Ніч на 17 листопада стала кульмінацією тижня російського терору: армія РФ випустила по Україні 120 ракет і 90 ударних дронів. Ця атака завершила тиждень масштабних обстрілів, впродовж якого окупанти застосували майже 140 ракет, 900 авіабомб та 600 дронів, завдаючи ударів по мирних українських містах.
Новини
16.11.2024
This is some text inside of a div block.
Теплі події в холодний час. Помаранчева революція на світлинах Андрія Ломакіна
22 листопада 2004 року — двадцята річниця Помаранчевої революції, яка починалася як протест проти фальсифікації виборів президента України у 2004 році. Свою назву подія отримала за кольором, який використовували прихильники кандидата у президенти Віктора Ющенка й опозиційної партії «Наша Україна». Натомість прибічники Віктора Януковича асоціювалися з біло-синіми барвами їхньої символіки.
Новини
15.11.2024
This is some text inside of a div block.
«Обабіч дороги спалені автівки з тілами місцевих, які намагались евакуюватися». Прифронтове місто Курахове в об’єктиві Антона Штуки
Курахове, місто Покровського району на сході України, потрапило в пастку бойових дій і зараз оточене з трьох боків російськими військами. За три кілометрами від нього — ворог, а в самому місті залишаються близько тисячі мешканців. Без води, світла й опалення люди виживають у підвалах багатоквартирних будинків, сподіваючись на день, коли цей жах нарешті скінчиться. 
Новини
9.11.2024
This is some text inside of a div block.
Тиждень обстрілів, руйнувань і випробувань: наслідки російських атак по Києву, Одесі, Харкову та Херсону
Протягом тижня, з 4 по 9 листопада 2024 року, російські війська посилено атакували мирні українські міста, віддалені від фронту. Харків, Одеса, Київ та інші населені пункти, де щодня живуть сотні тисяч і навіть мільйони людей, стали мішенями для дронів і ракет. Ці удари залишили після себе не лише руйнування, але й глибокі психологічні та фізичні рани, змушуючи українців щодня пам'ятати, що навіть у тилу безпека залишається умовною. 
Новини
9.11.2024
This is some text inside of a div block.
Від мрії до реальності: Як живе київська незалежна книгарня «Збірка» з кураторським підбором книг
У книгарні «Збірка» на Золотоворітській, 2а кожна книжка — це більше, ніж просто друкований текст. Кожне видання на полицях зберігає свою особливу історію, переплетену з людськими долями, мистецтвом і випадковими відкриттями. У книгарні представлені такі напрями як: мистецтво та дизайн, архітектура, культура та історія, соціологія та психологія, фотокниги та книги про фотографію.
Новини
7.11.2024
This is some text inside of a div block.
Як знайти спільну візуальну мову із більд-редакторами. Поради від фоторедакторки Іринки Громоцької
Про співпрацю із фотографами, спільну роботу над матеріалами та як найкраще подати свій проєкт, щоб його захотіли опублікувати медіа, розповідає фоторедакторка видання The Kyiv Independent Іринка Громоцька.
Новини
4.11.2024
This is some text inside of a div block.
«Нас намагаються повернути в 17 століття». Як російська пропаганда легалізує обстріли української енергетики.
«Робітник електростанції Тарас саме працював у диспетчерській, коли російські ракети масовано налетіли на станцію. Він мав затриматись, щоб завершити важливі задачі, коли завила сирена повітряної тривоги, а його колеги втекли рятуватися.
Новини
4.11.2024
This is some text inside of a div block.
Тиждень тривог і руйнувань. Київ, Харків та Херсон на світлинах документалістів
З 28 жовтня до 3 листопада 2024 року мирні і відносно тилові українські міста знову стали мішенями російських обстрілів, що призвело до жертв серед населення та масштабних руйнувань. Цього тижня через дронові і ракетні атаки майже щоночі не спали кияни та харів’яни, дісталось і мешканцям Херсону.
Новини
1.11.2024
This is some text inside of a div block.
Загинув поліцейський, його колеги поранені. Наслідки ракетних ударів по Харкову на світлинах Георгія Іванченка
У п’ятницю, 1 листопада, о 16:05 у Харкові знову лунали вибухи. Російські окупанти вдарили двома ракетами С-300, завдавши руйнувань житловому сектору. Внаслідок ракетної атаки загинув 40-річний полковник поліції Андрій Матвієнко, який служив у прифронтовому регіоні. Ще 26 його колег і четверо цивільних отримали поранення, деякі з них — у важкому стані.
Новини
31.10.2024
This is some text inside of a div block.
Керована авіабомба по багатоповерхівці на Салтівці. Фоторепортаж Івана Самойлова
Смерть дитини, люди під завалами, масштабна пожежа та перекинуті авто — чергова ніч жахів для харків’ян. Уночі російська авіабомба зруйнувала багатоповерхівку в Харкові.
Новини
29.10.2024
This is some text inside of a div block.
Російський КАБ влучив у символ Харкова — будівлю Держпрому. Наслідки на світлинах Євгена Гертнера та Георгія Іванченка
28 жовтня Росія атакувала центральну частину Харкова, завдавши руйнувань історичній будівлі Держпрому — видатному прикладу конструктивізму та претенденту на список спадщини ЮНЕСКО.
Новини
26.10.2024
This is some text inside of a div block.
Пожежа та евакуація вночі. Наслідки атаки російського дрона по київській багатоповерхівці в об’єктиві Костянтина і Влади Ліберових
Внаслідок нічної атаки російських дронів на Київ загинула 14-річна дівчина і постраждали шестеро людей. Пізно ввечері 25 жовтня Київ зазнав нової російської атаки ударними безпілотниками.
Новини
25.10.2024
This is some text inside of a div block.
Що публікувала міжнародна преса у жовтні? Добірка знімків українських документалістів
Українська асоціація професійних фотографів пишається документалістами, чиї світлини репрезентують Україну в міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни.
Новини
19.10.2024
This is some text inside of a div block.
Голос війни, який почули в Сієні. Сергій Коровайний здобув друге місце у фотоконкурсі Siena Awards
Український документаліст Сергій Коровайний здобув друге місце в італійському фотоконкурсі Siena Awards, привернувши увагу світу до війни на Донбасі. Його серія світлин Ground Zero Of Ukrainian War відзначена у категорії Storyboard, що спеціалізується на документальних фотоісторіях.
Новини
17.10.2024
This is some text inside of a div block.
Олександр Гіманов: «Перша фотографія у репортажі має зачепити, а остання — стати знаком оклику історії»
Олександр Гіманов нещодавно став членом Української асоціації професійних фотографів. Він — одеський фотокореспондент, який не лише знімає події, а й пише тексти, розповідає про свій шлях у фотографії, професійні виклики та цінність кожного кадру в часи війни. 
Новини
14.10.2024
This is some text inside of a div block.
Фотосерія Костянтина та Влади Ліберових перемогли в конкурсі Bayeux Calvados-Normandy Award
11–12 жовтня у французькому місті Байє відбулося вручення премії Bayeux Calvados-Normandy Award для військових кореспондентів. Цього року серед нагороджених були українські фотографи Костянтин та Влада Ліберови. Їхня фотосерія, присвячена війні в Україні, отримала одразу кілька високих відзнак.
Новини
14.10.2024
This is some text inside of a div block.
Розбомблені школи, викрадені діти: як російська пропаганда прикриває злочини Кремля
В Україні розпочався новий навчальний рік в умовах воєнного стану. Тільки школи з укриттям, що відповідає вимогам безпеки ДСНС, прийняли учнів цього року.
Новини
14.10.2024
This is some text inside of a div block.
«На це неможливо дивитись, але це мусить побачити кожен!» Злочини російської армії в Ізюмі на світлинах українських фотодокументалістів
Понівечені міста й села Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Харківщини мають спільну трагедію, пережиту під час окупації. Після звільнення частини Харківської області від загарбницьких військ на території від Вовчанська до Ізюма знайшли масові поховання та катівні.
Новини
11.10.2024
This is some text inside of a div block.
Підглядати за війною: фотосерія «Warhole» Георгія Іванченка — переможця «MYPH PHOTOGRAPHY PRIZE 2024»
Фотожурналіст і документаліст Георгій Іванченко переміг у фотоконкурсі «MYPH PHOTOGRAPHY PRIZE 2024» із серією знімків під назвою «Warhole». Ця серія створена через дверне вічко і пропонує інший погляд на війну, залишаючи простір для уяви й акцентуючи на деталях. У ній Іванченко поєднав документалістику з мистецькими елементами, щоб через обмежений ракурс передати глобальний контекст війни.
Новини
8.10.2024
This is some text inside of a div block.
Двічі за день — під прицілом Харків. Наслідки російського обстрілу КАБами на світлинах Івана Самойлова
8 жовтня близько 17 години у Харкові вдруге за день пролунали вибухи. Керована авіабомба влучила по відкритій території поруч із густозаселеним районом.
Новини
4.10.2024
This is some text inside of a div block.
Ракетний удар по селу Гроза: про що писали пропагандистські медіа
5 жовтня 2023 року російська армія обстріляла село Гроза Куп’янського району Харківської області. Удар прийшовся на сільське кафе-магазин. Загинуло 59 людей, серед яких 8-річний хлопчик. Обласна прокуратура Харкова повідомила про загибель фактично половини місцевих мешканців, які на той час залишалися у Грозі.
Новини
3.10.2024
This is some text inside of a div block.
КАБи по сплячому Харкову й евакуація посеред ночі. Наслідки російської атаки по салтівській 5-поверхівці на світлинах Івана Самойлова
У ніч на 3 жовтня російська армія атакувала Харків п'ятьма авіабомбами. За попередніми даними, це були плануючі бомби УМПБ Д-30СН. На ранок кількість постраждалих через російський удар по Харкову зросла до 12, серед них є дитина, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Новини
1.10.2024
This is some text inside of a div block.
Шість авіабомб на Запоріжжя. Наслідки російської атаки на світлинах Катерини Клочкової та Дмитра Смолієнка
Зруйнований дах, вибиті вікна й балкони житлових багатоповерхівок, розтрощені автомобілі, зламані дерева і постраждалі люди — такі наслідки чергової російської атаки по Запоріжжю. 
Новини
28.9.2024
This is some text inside of a div block.
Що публікувала міжнародна преса у вересні? Добірка знімків українських документалістів
Українська асоціація професійних фотографів пишається документалістами, чиї світлини репрезентують Україну в міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни.
Новини
24.9.2024
This is some text inside of a div block.
«Поверхи у будинку склалися з восьмого по третій». Наслідки обстрілу РФ Харкова на світлинах Георгія Іванченка та Євгена Гертнера
Після обіду 24 вересня 2024 року війська РФ атакували Харків авіабомбами. Сьогодні мішені для російських бомб — житловий будинок, хлібозавод і стадіон.
Новини
16.9.2024
This is some text inside of a div block.
«Іноземні найманці» в Курській області: як російська пропаганда намагається дискредитувати Збройні сили України
З початком військової операції ЗСУ в Курській області російські пропагандистські телеграм-канали та медіа активно поширювали наративи про «іноземних найманців», які воюють на Курщині. Для підтвердження своїх наративів вони використали фотографії, що належать акаунту Forward Observations Group в соціальній мережі інстаграм.
Новини
15.9.2024
This is some text inside of a div block.
Розстріляна росіянами багатоповерхівка у Харкові. Фото Георгія Іванченка та Євгена Гертнера з місця трагедії
15 вересня, в неділю, війська РФ поцілили по багатоповерхівці у Харкові керованими авіаційними бомбами. Пожежа охопила чотири поверхи. Внаслідок атаки 41 поранений, серед них четверо дітей.
Новини
15.9.2024
This is some text inside of a div block.
Прощання на вокзалі під звуки війни. Щемкі кадри українських документалістів евакуації з Покровська
Рік тому Покровськ Донецької області був у відносно безпечному тилу, куди прибували переселенці з прифронтових населених пунктів. Місто було забезпечене комунікаціями, тут працювали магазини й банки, і мешканці почувалися відносно безпечно. Однак за останні пів року ситуація кардинально змінилася.
Новини
13.9.2024
This is some text inside of a div block.
Поєднуючи мистецтво і спорт: Юрій Макаліс про фотокнигу «Велорух» та велоспорт
Юрій Макаліс — український фотограф та велосипедист, а також військовослужбовець Збройних сил України. Він поєднує фотографію з військовою службою, продовжуючи працювати над проєктами, що пов’язані з велоспортом, навіть під час війни. Нещодавно разом із велоактивісткою, волонтеркою, IT-підприємицею Марією Шевченко Юрій став співавтором першої в Україні фотокниги про феномен велосипедного спорту «Велорух», яка охоплює історію, сучасність і видатні моменти українського веложиття.
Новини
9.9.2024
This is some text inside of a div block.
Нова учасниця УАПФ Кристина Пашкіна: «Моє завдання — показати, що навіть у найважчі моменти життя триває»
Нова учасниця Української асоціації професійних фотографів Кристина Пашкіна, документальна фотографка з Харкова, розповідає про свій шлях у фотографії, виклики війни та нові творчі проєкти, що відображають життя українців у непрості часи. Як змінилась її робота і вона сама під час повномасштабного вторгнення, і чому важливо продовжувати розповідати історії через фотографії?
Новини Історії
9.9.2024
Нова учасниця УАПФ Кристина Пашкіна: «Моє завдання — показати, що навіть у найважчі моменти життя триває»
Нова учасниця Української асоціації професійних фотографів Кристина Пашкіна, документальна фотографка з Харкова, розповідає про свій шлях у фотографії, виклики війни та нові творчі проєкти, що відображають життя українців у непрості часи. Як змінилась її робота і вона сама під час повномасштабного вторгнення, і чому важливо продовжувати розповідати історії через фотографії?
Новини
6.9.2024
This is some text inside of a div block.
Емоційний зв'язок через мистецтво: як канадська фотографка Леся Марущак передає біль і надію у своїх роботах
Через фотографію, інсталяції та поезію канадська мисткиня Леся Марущак прагне розповісти історії, що досліджують травму, колективну пам'ять та людяність, створюючи простір для глибокого емоційного зв’язку з глядачем.
Новини
6.9.2024
This is some text inside of a div block.
Як російська пропаганда маніпулює темою евакуації українців з прифронтових територій
Евакуація — слово, що увібрало в себе сльози, розпач, біль розлуки, надію на повернення. Складно уявити, що відчуває людина, стоячи на пероні перед евакуаційним потягом. 13 червня 2024 року віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила, що станом на травень 2024 року в Україні статус ВПО мають 4,6 мільйона людей.
Новини
6.9.2024
This is some text inside of a div block.
Ракетний удар по готелю «Сапфір» у Краматорську: кремлівська пропаганда проти журналістів
Внаслідок російського ракетного удару по готелю у Краматорську в ніч на 25 серпня загинув співробітник британського агентства Reuters. Російські пропагандисти, намагаючись виправдати цей злочин, активно поширювали дезінформацію.
Новини
4.9.2024
This is some text inside of a div block.
Росіяни вдарили по історичному центру Львова. Як місто оговтується після нічної атаки
У ніч на 4 вересня російські війська атакували Львів дронами та ракетами. Серед жертв є діти. Росіяни вдарили по історичній частині Львова. Під атаку потрапили два райони — Франківський та Залізничний.
Новини Історії
4.9.2024
Росіяни вдарили по історичному центру Львова. Як місто оговтується після нічної атаки
У ніч на 4 вересня російські війська атакували Львів дронами та ракетами. Серед жертв є діти. Росіяни вдарили по історичній частині Львова. Під атаку потрапили два райони — Франківський та Залізничний.
Новини
1.9.2024
This is some text inside of a div block.
Палає супермаркет, поранені медики, під завалами люди. Росіяни вдарили по Харкову ракетами «Іскандер-М»
Сьогодні, 1 вересня, війська РФ ударили по трьох локаціях міста понад 10 разів: Харківському палацу спорту, торговельному центру у Салтівському районі, а також зафіксували «прильоти» неподалік Гідропарку в Київському районі. Серед пошкоджень – відділення «Нової пошти», магазини, спортивний комплекс, торговельний центр, автомобілі та один з енергооб'єктів.
Новини
30.8.2024
This is some text inside of a div block.
Що публікувала міжнародна преса у серпні? Підбірка знімків українських фотографів
Світлини учасників Української асоціації професійних фотографів у міжнародній пресі: добірка серпня. УАПФ пишається українськими документалістами, чиї світлини репрезентують Україну у міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни й головних подій у нашій країні.
Новини
30.8.2024
This is some text inside of a div block.
Палає 12-поверхівка в Харкові, є жертви. Наслідки російського обстрілу КАБами в об’єктиві місцевих документалістів
Тіла загиблих біля під’їзду, поранені діти, спалені автівки, охоплена полум’ям багатоповерхівка — такі наслідки чергового російського обстрілу Харкова керованими авіабомбами. 30 серпня по обіді війська РФ здійснили п’ять авіаційних обстрілів з Бєлгородської області боєприпасами — УМПБ Д-30.
Новини
5.8.2024
This is some text inside of a div block.
Ініціатива FotoEvidence Ukraine
Асоціація FotoEvidence у партнерстві з Українською Асоціацією професійних фотографів (UAPP) займається розробкою трирічної програми FotoEvidence Ukraine, спрямованої на підтримку спільноти українських фотографів, а також допомогу у збереженні та відродженні української історії та культури шляхом публікацій фотокниг, які документують російське вторгнення в Україну починаючи з 2014 року.
Новини
28.8.2024
This is some text inside of a div block.
Виставка «Бахмут. Обличчя геноциду 1942 | 2022» відкрилася в Каунасі, Литва
23 серпня у Музеї «IX форт» у місті Каунас відбулося відкриття виставки «Бахмут. Обличчя геноциду 1942 | 2022», що стала важливою подією для литовської аудиторії. Організована Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Української Асоціації професійних фотографів (UAPP), ця експозиція є першим виставковим проєктом НІМЗ «Бабин Яр» у країнах Європейського Союзу.
Новини
27.8.2024
This is some text inside of a div block.
Відвоювати право воювати. Жінки у війську у фотопроекті Марисі М’яновської
Марися М’яновська — нова учасниця УАПФ, документальна та концептуальна фотографиня. Вона пройшла шлях від фешн-фотографії до документальних проєктів, що висвітлюють зміни в українському суспільстві. Зараз вона досліджує виклики, з якими стикаються жінки-військові, підкреслюючи їхню боротьбу за право воювати, беручи участь у захисті своєї країни. Сьогодні Українська асоціація професійних фотографів публікує розмову з Марисею та її світлини. 
Новини
27.8.2024
This is some text inside of a div block.
Українські «діти війни» на обкладинці книги про Росію. Як видавництво Bloomsbury використало фотографію українських дітей для просування книги про «інакших росіян»
Повномасштабну війну в Україні висвітлюють фотографи, журналісти, документалісти з усього світу. Тисячі світлин російсько-української війни очима іноземних фотодокументалістів можна побачити в онлайн- і друкованих виданнях. 
Новини
26.8.2024
This is some text inside of a div block.
Поранені діти та спалені автівки. Наслідки російського обстрілу Одеси в об’єктиві документаліста Олександра Гіманова
26 серпня вночі росіяни почали атакувати Україну «шахедами», вранці до них приєднались ракети. Вибухи чули в Одеській, Дніпропетровській, Волинській, Івано-Франківській, Запорізькій, Київській та Львівській областях. А також у Харкові, Львові, Вінниці, Житомирі, Хмельницькому та Кропивницькому.
Новини
25.8.2024
This is some text inside of a div block.
У Харкові 8 поранених. Наслідки нічної ракетної атаки РФ по Україні на фото Івана Самойлова
25 серпня о 4:08 росіяни обстріляли Слобідський район Харкова. Внаслідок ракетної атаки горів двоповерховий приватний будинок, також пошкоджений ще один приватний будинок. О 4:26 окупанти знову вдарили по місту. Відтак у Індустріальному районі горіли дерева та чагарники площею 150 квадратних метрів.
Новини
25.8.2024
This is some text inside of a div block.
Російська армія завдала балістичного удару по готелю з журналістами Reuters у Краматорську. Серед них важко поранені та зниклі безвісти
25 серпня уночі війська РФ влучили ракетою «Іскандер» у готель «Сапфір» у Краматорську. Там ночували шість членів команди Reuters.
Новини
20.8.2024
This is some text inside of a div block.
Трагедія в Іловайську: пропаганда, наративи, спогади, світлини
Українська асоціація професійних фотографів продовжує працювати над рубрикою «Чи насправді?», де перевіряє на достовірність ті чи інші маніпулювання інформацією, звертаючись до першоджерела.
Новини
19.8.2024
This is some text inside of a div block.
Нескінченні колони ЗСУ йдуть на Курщину. Документаліст В’ячеслав Ратинський розповідає про події на російсько-українському кордоні
На початку серпня 2024 року колони української військової техніки перетнули кордон з Російською Федерацією у Сумській області. Повідомлення про прорив кордону з’явилися 6 серпня 2024 року в кремлівських ЗМІ, які стверджували, що ЗСУ увійшли до Суджанського району Курської області.
Новини
10.8.2024
This is some text inside of a div block.
Російська артилерія вдарила по супермаркету в Костянтинівці. Трагедія на світлинах Сергія Нужненка та Романа Пилипія
9 серпня близько 11:05 армія РФ обстріляла Костянтинівку на Донеччині зі ствольної артилерії. Росіяни влучили у місцевий супермаркет. Кількість жертв російського авіаудару в Костянтинівці сягнула 14 людей. 44 людини отримали поранення. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.
Новини
7.8.2024
This is some text inside of a div block.
Співпраця Ukraine War Archive та UAPP: можливості для спільноти 
У січні ми підписали меморандум про співпрацю з платформою Архів війни (Ukraine War Archive) – це інформаційна некомерційна організація, яка об'єднує всі форми цифрових матеріалів, зібраних з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 
Новини
7.8.2024
This is some text inside of a div block.
Обстріл піцерії у Краматорську: Як російська пропаганда перетворює прифронтові міста на «законні військові цілі»
Краматорськ, 27 червня, 2023 рік. 18 хвилин після відбою повітряної тривоги, літній вечір перерізає вибух в самому центрі міста. Російська ракета «Іскандер» влучає в піцерію, де було повно відвідувачів. Рятувальники, комунальники, військові та цивільні поспішають визволяти вцілілих з-під завалів.
Новини
3.8.2024
This is some text inside of a div block.
Максим Дондюк: «Знімаю, яким буде майбутнє людства, якщо не припинимо воювати»
 Український фотограф Максим Дондюк знімає війну з 2014 року. Він побував у найгарячіших точках, зокрема в Іловайському котлі. На початку повномасштабної війни документував бої на Київщині, а його світлини публікують провідні видання світу. Максим Дондюк працює над довготривалими авторськими проєктами, які є особистими рефлексіями на війну в Україні. Максим розповів про створення світлин із нової «Білої серії».
Новини Історії
3.8.2024
Максим Дондюк: «Знімаю, яким буде майбутнє людства, якщо не припинимо воювати»
 Український фотограф Максим Дондюк знімає війну з 2014 року. Він побував у найгарячіших точках, зокрема в Іловайському котлі. На початку повномасштабної війни документував бої на Київщині, а його світлини публікують провідні видання світу. Максим Дондюк працює над довготривалими авторськими проєктами, які є особистими рефлексіями на війну в Україні. Максим розповів про створення світлин із нової «Білої серії».
Новини
3.8.2024
This is some text inside of a div block.
Фотоконкурси серпня, на які варто подати заявки
Професіонали й аматори мають можливість отримати нагороди у фотоконкурсах, представляючи свої концептуальні та документальні світлини. Традиційна підбірка серпня від УАПФ: 
Новини
1.8.2024
This is some text inside of a div block.
Можливість для учасників УАПФ: безкоштовне розміщення робіт для продажу колекціонерам через платформу YourDailyPhotograph.com
Ми раді оголосити про ексклюзивну можливість для учасників УАПФ подати до 3 робіт жанру арт на продаж серед колекціонерів YourDailyPhotograph.com до 12 серпня 2024 року. 
Новини
2.8.2024
This is some text inside of a div block.
Мікрогрантова та менторська програма для підтримки українських фотографів від UAPP
З вересня 2024 року по березень 2025 року, і далі на щорічній основі, ми проведемо комплексну менторську програму та програму мікрогрантування для молодих українських фотографів, зосередившись на розвитку якісної фотографічної освіти в Україні, формуванні професійної спільноти та сприянні діалогу між авторами різних поколінь.
Новини
30.7.2024
This is some text inside of a div block.
«Вирішили продовжувати операцію, попри повітряну тривогу». Як українські документалісти допомагають спростовувати «криваві фейки» Росії
Росія не полишає спроб зняти з себе відповідальність за ракетний удар по дитячій лікарні «Охматдит». Цього разу російська пропаганда поширює фейки про лікаря в закривавленому білому халаті, світлини з яким ширились світовими ЗМІ.
Новини
27.7.2024
This is some text inside of a div block.
Що публікувала міжнародна преса у липні? Добірка світлин українських документалістів
Українська асоціація професійних фотографів пишається документалістами, чиї світлини репрезентують рідну країну у міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни.
Новини
25.7.2024
This is some text inside of a div block.
Можливості для спільноти: три тренінги із тактичної медицини у Дніпрі, Одесі та Харкові
У серпні RSF організовує 3 тренінги HEFAT Refresher у Дніпрі, Одесі та Харкові. Ці тренінги призначені для журналістів, працівників ЗМІ та фрілансерів і мають на меті поновити або поглибити знання та практику з фізичної безпеки та надання першої медичної допомоги.
Новини
24.7.2024
This is some text inside of a div block.
Шість разів за день росіяни обстріляли Харків. Наслідки ворожої атаки на фото Євгена Гертнера
Росіяни скинули керовану авіабомбу на центральну частину Харкова. 24 липня о 16:47 війська РФ вже вшосте атакували Харків. Внаслідок удару по приватному будинку в Харкові поранень зазнали двоє людей. На місці працюють рятувальники та медики. Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов.
Новини
23.7.2024
This is some text inside of a div block.
МН17: фейки та наративи російської пропаганди
Міжнародне розслідування встановило, що літак «Боїнг-777» рейсу МН17 Амстердам – Куала-Лумпур, де загинули усі 298 пасажирів, був збитий із зенітного ракетного комплексу «Бук» російського виробництва. Але Росія продовжує маніпулювати цим питанням, звинувачуючи Україну.
Новини
20.7.2024
This is some text inside of a div block.
Приліт по бліндажу. Українська фотографка Ольга Ковальова отримала поранення на Донеччині
Документуючи російсько-українську війну, двоє харківських фотографів — Ольга Ковальова, проєктна менеджерка Української асоціації професійних фотографів, та Владислав Краснощок — потрапили під обстріл ворожої артилерії 19 липня 2024 року неподалік лінії фронту в районі Торецького напрямку на Донеччині.
Новини
19.7.2024
This is some text inside of a div block.
Два «Іскандери» по центру Чугуєва. Наслідки російського ракетного обстрілу в об'єктиві Євгена Гертнера
Вранці 19 липня війська РФ вдарили двома ракетами типу «Іскандер» по центральній частині Чугуєва Харківської обласної. У результаті ворожої повітряної атаки постраждали вже 9 людей. Серед них — підліток. Про це повідомляє голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Новини
18.7.2024
This is some text inside of a div block.
Місто-щит або чергова «фортеця» Часового Яру на світлинах українських документалістів
Часів Яр — місто, яке місяцями штурмують і обстрілюють окупаційні війська. Загарбники продовжують інтенсивно випалювати Часів Яр, утілюючи тактику випаленої землі. Понад два з половиною роки війська РФ прагнуть за будь-яку ціну захопити місто Часів Яр Донецької області, яке стало лінією фронту після захоплення Бахмута.
Новини
18.7.2024
This is some text inside of a div block.
Світ сучасного українського фотомистецтва у новій книзі MYPH та CREATIVE PUBLISHING
Видавництво «Creative Publishing» і миколаївська школа концептуальної та артфотографії MYPH разом підготували фотокнигу «Conceptual Photography». Мета — поінформувати вітчизняну та міжнародну аудиторію про сучасну концептуальну фотографію в Україні, продемонструвавши роботи її найяскравіших представників. Авторами книги є Люсія Бондар, видавчиня «Creative Publishing», та Сергій Мельниченко, фотограф, засновник школи концептуальної та артфотографії MYPH.
Новини
17.7.2024
This is some text inside of a div block.
«Сильніше за бомби». УАПФ з німецькими партнерами реалізовує фотовиставку в Дрездені про знищення культурної спадщини України
Українська асоціація професійних фотографів продовжує активно працювати за кордоном над різноманітними міжнародними проєктами, представляючи та популяризуючи авторів з України.
Новини
16.7.2024
This is some text inside of a div block.
Масова загибель людей в Одесі. Протистояння між учасниками «Євромайдану» та проросійським «Антимайданом» на світлинах Олега Куцкого
2 травня 2014 року в Одесі на Грецькій площі та Куликовому полі відбулись масові зіткнення між прихильниками Євромайдану й учасниками акції «Майдан» і спалахнула пожежа у Будинку профспілок. Тоді загинули 48 людей, а понад 200 були травмовані.
Новини
11.7.2024
This is some text inside of a div block.
Військові склади чи дитяча лікарня: знімки українських фотографів у російських пропагандистських матеріалах
Українська асоціація професійних фотографів продовжує працювати над рубрикою «Чи насправді?», де перевіряє на достовірність ті чи інші маніпулювання інформацією, звертаючись до першоджерела.
Новини
3.7.2024
This is some text inside of a div block.
«Мені потрібен цей прапор, тому що половина мого села — орки». Як російська пропаганда порушує авторські права
Порушивши авторські права, російські ЗМІ використали фотографію Юлії Кочетової з прапором, проілюструвавши матеріал «Грязные деньги, или Как НАТО богатеет за счёт чёрной трансплантологии на Украине» і вказали автором фото російські стоки.
Новини
4.7.2024
This is some text inside of a div block.
Бої за Карачун та Савур-могилу, або Де починались бої за Донбас. Гаряче літо 2014-го в об’єктиві Олександра Клименка
13 квітня 2014 року Рада національної безпеки і оборони України розпочала широкомасштабну антитерористичну операцію, яка в результаті переросла у війну проти російської армії. Бої за Карачун та бої за Савур-могилу увійшли в історію як одні з найкривавіших битв на Донбасі на початку АТО.
Новини
8.7.2024
This is some text inside of a div block.
«Цілеспрямовано били по дітях». Руїни київського «Охматдиту» після російських ракет на світлинах документалістів
Поранені діти, налякані дорослі, білі лікарські халати у крові — такі наслідки чергової російської комбінованої атаки проти українців. Вранці 8 липня війська РФ завдали ракетного удару по Києву, під ворожий удар потрапила найбільша дитяча лікарня України «Охматдит».
Новини
3.7.2024
This is some text inside of a div block.
Близько 10 вибухів у Дніпрі: наслідки російської комбінованої атаки в об’єктиві Миколи Синельникова
У середу вранці, 3 липня, росіяни здійснили комбіновану атаку на Дніпро. У місті пролунало близько 10 вибухів. Приблизно о 8:45 Повітряні сили ЗСУ повідомили про рух ворожих безпілотників у напрямку Дніпра. За кілька хвилин у бік міста полетіли і ракети.
Новини
30.6.2024
This is some text inside of a div block.
«Працівники розвантажували посилки». Наслідки російського авіаудару по «Новій пошті» у Харкові на фото Якова Ляшенка та Ольги Ковальової
30 червня близько 16:30 російські війська вкотре завдали авіаудару по Харкову. КАБ пролетів близько 80 кілометрів і влучив за кілька метрів від приміщення «Нової пошти» у Слобідському районі міста.
Новини
30.6.2024
This is some text inside of a div block.
«Голодні. Змучені. Щасливі». Фотографи Костянтин і Влада Ліберови показали, в якому стані українці повертаються з російського полону
25 червня ще 90 українців повернулися додому з російського полону: 32 нацгвардійці, 18 прикордонників, 17 представників Військово-морських сил, 15 бійців ЗСУ, 8 тероборонівців. Серед них — 59 оборонців Маріуполя, 52 з яких вийшли з «Азовсталі». Також ступили на рідну землю 5 бійців НГУ, які на початку вторгнення вартували на ЧАЕС.
Новини
10.2.2024
This is some text inside of a div block.
Миколаївська школа фотографії MYPH: від концептуальних до документальних знімків
Відома на Півдні України школа концептуальної та артфотографії MYPH була заснована Сергієм Мельниченком у його рідному місті Миколаїв. Навчання спрямоване на популяризацію й розуміння сучасної концептуальної та художньої фотографії серед митців. Під час повномасштабного вторгнення Росії в нашу державу миколаївські фотографи зайняли активну волонтерську позицію. Хтось долучився до лав ЗСУ, а дехто з художньої фотографії перейшов до документальної, аби фіксувати наслідки дій окупантів.
Новини
22.2.2024
This is some text inside of a div block.
Камера як зброя: історії фотографів, які долучились до війська
Що змусило фотографів стати в лави Збройних сил України? Як змінилась фотографія і вони самі з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну? Від чого довелося відмовитись, а до чого звикнути? Говоримо з фотографами Валентином Кузаном, Олегом Пальчиком та Сергієм Михальчуком.
Новини
30.6.2024
This is some text inside of a div block.
Що публікувала міжнародна преса у червні? Підбірка знімків українських фотографів
Світлини учасників Української асоціації професійних фотографів у міжнародній пресі: добірка червня. УАПФ пишається українськими документалістами, чиї світлини репрезентують Україну у міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни й головних подій у нашій країні.
Новини
29.6.2024
This is some text inside of a div block.
Наслідки ракетного удару по Дніпру на фото Миколи Синельникова
Пошкоджена багатоповерхівка, один загиблий, поранені люди, серед постраждалих — немовля. Такі наслідки російської ракетної атаки по Дніпру в п'ятницю, 28 червня. Рятувальники всю ніч розбирали завали потрощеної багатоповерхівки.
Новини
28.6.2024
This is some text inside of a div block.
Зеленський нагородив державними орденами п’ятьох фотографів
Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами українських медійників, серед яких п’ятеро фотографів. Відповідний указ №383/2024 оприлюднено на сайті глави держави з нагоди Дня Конституції України.
Новини
28.6.2024
This is some text inside of a div block.
Виставка «Сміливі нести світло» відбулася в Гаазі, Нідерланди
Культурна дипломатія є важливим інструментом для побудови міжнародних відносин, сприяння взаєморозумінню та зміцнення культурних зв'язків між країнами. Одним із яскравих прикладів такої дипломатії є презентація фотокниги про найскладнішу зиму в історії незалежної України “Сміливі нести світло” у Гаазі.
Новини
27.6.2024
This is some text inside of a div block.
Вбивство «першого кіборга» у Києві. Підрив автомобіля командира спецпризначенців розвідки Максима Шаповала на світлинах Сергія Нужненка
27 червня 2017 року близько о 8-ї ранку загинув командир одного із підрозділів спецпризначення Головного управління розвідки Максим Шаповал. Його автівка вибухнула на перехресті вулиць Солом’янської та Механізаторів. Вбивство було кваліфіковано як терористичний акт.
Новини
27.6.2024
This is some text inside of a div block.
Найгарячіша точка на карті. Авдіївська промзона на світлинах документаліста Олександра Клименка
30 січня 2017 року ЗСУ взяли під контроль Авдіївську промзону, вибивши звідти росіян. Українська асоціація професійних фотографів публікує світлини фотожурналіста Олександра Клименка, який задокументував перебування українських військ у Авдіївській промзоні.
Новини
27.6.2024
This is some text inside of a div block.
Втомлені солдати і зелений коридор під обстрілами. Вихід українських військ з Дебальцева в об’єктиві Олександра Клименка
Українська асоціація професійних фотографів публікує світлини фотожурналіста Олександра Клименка, який задокументував відведення українських військ із Дебальцева після важких боїв.
Новини
27.6.2024
This is some text inside of a div block.
Сім днів і ночей тривали бої за «Алмаз-2» у Авдіївці. Наслідки битви на світлинах документаліста Олександра Клименка
Зранку 31 січня 2017 року Збройні сили України відбили опорний пункт бойовиків «Алмаз-2» у Авдіївці на Донеччині. Позиція була стратегічно важливою у загальний системі оборони країни, оскільки дозволяла контролювати дороги Донецьк-Луганськ і Донецьк-Горлівка.
Новини
26.6.2024
This is some text inside of a div block.
Мстислава Чернова запросили стати членом журі кінопремії «Оскар»
Засновника Української асоціації професійних фотографів, переможця BAFTA та володаря премії «Оскар», режисера документального фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова запросили до журі Американської академії кіномистецтв і наук.
Новини
4.4.2024
This is some text inside of a div block.
WEYUAPP: Європа очима українців
WEYUAPP – це арт-проєкт, створений італійською фотографкою Лізою Борджані у партнерстві з Українською асоціацією професійних фотографів (UAPP). Проєкт є продовженням серії "Що означає Європа для тебе?" (WEY), яка досліджує відчуття європейської ідентичності через особисті історії та візуальні образи жителів європейських країн.
Новини
12.4.2024
This is some text inside of a div block.
Український Дім презентував альбом «СПАЛАХ. Українська фотографія 2022-2023»
Видання зі світлинами провідних фотографів, які фіксують повномасштабне вторгнення Росії в Україну, представив Український Дім у партнерстві з Українською асоціацією професійних фотографів. В основі книги знімки, які були експоновані у жовтні 2022 року у виставковому проєкті «СПАЛАХ». Мета — зберегти та поширити свідчення подій війни через авторську оптику провідних українських фотографів.
Новини
14.4.2024
This is some text inside of a div block.
Панорамні знімки війни Дмитра Малишева
Дмитро Малишев — фотограф, віднедавна — учасник УАПФ, який понад 10 років займається панорамною фотографією. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Дмитро документує наслідки російських злочинів у форматі VR. На цей час він зробив більше ніж 1700 панорамних фотографій у понад 30 населених пунктах.
Новини
2.5.2024
This is some text inside of a div block.
Життя як дедлайн: 10 років війни на фотографіях Олександра Клименка
Олександр Клименко — фотокореспондент, який ще до початку незалежності почав знімати головні події в Україні. Крім того, він неодноразово висвітлював збройні конфлікти у різних країнах світу. Проте у 2014-му йому довелося одягати бронежилет і їхати з камерою на війну у своїй державі. Навесні 2024 року виповнюється 10 років відтоді, як росіяни намагаються знищити Україну.
Новини
12.5.2024
This is some text inside of a div block.
«Це люди, яким ми будемо дякувати ще довго». Фотограф Саша Маслов про фотокнигу «SAINTS» та її героїв
Україно-американський фотограф родом з Харкова, учасник УАПФ Саша Маслов разом із канадсько-українським проєктом Saint Javelin презентували фотобук «SAINTS» (в перекладі з англійської — «святі» — ред.). Це видання про особисту жертву людей, які вирішили протистояти жорстокому російському вторгненню, за яким спостерігає увесь світ з 24 лютого 2024 року і дотепер.
Новини
19.5.2024
This is some text inside of a div block.
Заборонена і поранена Херсонщина фотографа Івана Антипенка
Іван Антипенко — український журналіст, фотограф та відеограф, який здебільшого висвітлює російсько-українську війну на Півдні України. 24 лютого 2022 року росіяни прийшли в його дім, у рідне місто Херсон. 13 листопада він повернувся додому, проте під обстрілами та у воді продовжує свою роботу. Про улюблені зруйновані місця в Херсоні, про окупацію та звільнення, про підтоплення і обстріли, про заборону й дозволи на зйомки — говоримо з Іваном Антипенком.
Новини
29.5.2024
This is some text inside of a div block.
Любов до чорно-білих плівкових знімків харківського фотографа Владислава Краснощока
Відзняти, проявити, надрукувати й відсканувати — такий процес проходять плівкові знімки харківського художника, фотографа, лікаря Владислава Краснощока. Він фіксує російсько-українську війну, її наслідки, її трагедії і її героїв на чорно-білих знімках. Про світлини, їхнє значення та підхід до роботи — говоримо з Владиславом.
Новини
11.6.2024
This is some text inside of a div block.
Наративи Кремля. Росія продовжує виправдовувати обстріли цивільних об'єктів фейками про розташування в них українських військових
Українська асоціація професійних фотографів продовжує працювати над рубрикою «Чи насправді?», де перевірятиме на достовірність ті чи інші маніпулювання інформацією, звертаючись до першоджерела.
Новини
11.6.2024
This is some text inside of a div block.
Як у тіктоку росіяни намагались виправдати удар по харківському «Епіцентру»
Українська асоціація професійних фотографів продовжує працювати над рубрикою «Чи насправді?», де перевірятиме на достовірність ті чи інші маніпулювання інформацією, звертаючись до першоджерела та спілкуючись з очевидцями.
Новини
20.4.2024
This is some text inside of a div block.
Як миколаївський фотограф Сергій Мельниченко реалізовує грантовий проєкт на € 50 000 «Попід Дніпром»
Фонд Alexander Tutsek-Stiftung з Мюнхена, який підтримує сучасне мистецтво та природничі науки, надав миколаївському фотографу, засновнику школи концептуальної та артфотографії «MYPH», учаснику УАПФ Сергію Мельниченку стипендію у розмірі 50 тисяч євро на реалізацію фотопроєкту «Попід Дніпром» у листопаді 2023 року. Згідно з умовами програми, фотограф зобов’язаний підготувати світлини для майбутньої виставки, а також відзняти документальний фільм та видати фотобук.
Новини
29.4.2024
This is some text inside of a div block.
До лінії фронту 7 кілометрів. Як росіяни намагаються знищити Торецьк, а українці — захистити
Торецьк — місто Бахмутського району Донецької області, розташоване приблизно за 7 кілометрів від лінії зіткнення. Щоденно окупанти обстрілюють Торецьк, як і кожен український прифронтовий населений пункт. У 2014-му Дзержинськ, а нині декомунізований Торецьк, був типовим шахтарським містом між териконами. Одна з шахт донедавна називалася «Святої Матрони Московської», зараз же скорочено — «Святої Матрони».
Новини
27.4.2024
This is some text inside of a div block.
Що публікувала міжнародна преса у квітні? Добірка фото українських документалістів
Американські, британські, китайські, італійські та австралійські медіа публікували знімки українських фотографів у квітні. УАПФ пишається документалістами, чиї світлини репрезентують рідну країну у міжнародних медіа та вкотре привертають увагу до російсько-української війни.
Grant
4.12.2024
This is some text inside of a div block.
Можливості грудня
Всесвітня премія для професійних фотографів і любителів. Щорічно на конкурс надсилають тисячі заявок із понад 120 країн світу. Роботи приймаються у 13 категоріях, серед яких «Архітектура», «Книги», «Люди», «Едіторіал» і «Художня фотографія».
Grant
2.11.2024
This is some text inside of a div block.
Можливості листопада
Медіа «ТиКиїв» запускає конкурс «Ти та Київ» для підтримки українських фотографів. Програма передбачає фінансову і менторську допомогу, аби надихнути митців створювати унікальні роботи. Переможці отримають грошові призи: 50 000 грн за перше місце та по 10 000 грн за друге і третє місця.
Grant
1.9.2024
This is some text inside of a div block.
МОЖЛИВОСТІ ВЕРЕСНЯ
Професіонали й аматори мають можливість отримати нагороди у фотоконкурсах, представляючи свої концептуальні та документальні світлини. Традиційна підбірка вересня від УАПФ:
Grant
1.8.2024
This is some text inside of a div block.
Фотоконкурси серпня, на які варто подати заявки
Професіонали й аматори мають можливість отримати нагороди у фотоконкурсах, представляючи свої концептуальні та документальні світлини. Традиційна підбірка серпня від УАПФ:
Grant
1.7.2024
This is some text inside of a div block.
Можливості липня: гранти та конкурси, на які варто подати заявки
Грант на проєкт, який документує війну, премія для незалежних журналістів, а також можливість реалізувати власний фотопроєкт про Київ — зберігайте липневу підбірку можливостей.
Grant
1.6.2024
This is some text inside of a div block.
Фотоконкурси та гранти: що не варто упускати у червні
Усі, хто документує війну, піклується про екологію чи захоплюється чорно-білими знімками — зберігайте червневу підбірку можливостей.
Grant
7.9.2024
This is some text inside of a div block.
Fine Art Photography Awards
Мистецтво народжується з пристрасті. Художня фотографія — досконалий інструмент, який дозволяє людині спілкуватися зі світом і ділитися своїм баченням. Вона є результатом глибокої чутливості автора, потреби виразити почуття через зображення, унікального погляду на навколишню дійсність. Це може бути спонтанним, але може бути і свідомим та цілеспрямованим маніфестом. FAPA шукає фотографії, народжені пристрастю — вашою пристрастю.
Grant
7.9.2024
This is some text inside of a div block.
Mobile Photography Awards
$10,000 призовій фонд: $3000 Гран-прі, $250 для кожного з наших переможців у категоріях і багато іншого!
Grant
6.9.2024
This is some text inside of a div block.
Tokyo International Foto Awards
Tokyo International Foto Awards заохочує всіх фотографів брати участь у фотоконкурсі TIFA. Поділіться своїми унікальними талантами зі світом і виграйте призи, нагороди та визнання.
Grant
6.9.2024
This is some text inside of a div block.
The W. Eugene Smith Grant
Одна з найпрестижніших грантових програм для фотографів — імені американського фотоесеїста Вільяма Юджина Сміта, який висвітлював Другу світову війну і приєднався до агентства Magnum. Щоб подати заявку, потрібно відправити біографію та резюме (до двох сторінок), опис проєкту і до 40 своїх знімків. 
Grant
6.9.2024
The W. Eugene Smith Grant
Одна з найпрестижніших грантових програм для фотографів — імені американського фотоесеїста Вільяма Юджина Сміта, який висвітлював Другу світову війну і приєднався до агентства Magnum. Щоб подати заявку, потрібно відправити біографію та резюме (до двох сторінок), опис проєкту і до 40 своїх знімків. 
Grant
7.9.2024
This is some text inside of a div block.
2024 Lucie Scholarship Program
Lucie Foundation підтримує широкий спектр форматів: від образотворчого мистецтва до документального кіно та фотожурналістики. 
Grant
6.9.2024
This is some text inside of a div block.
Тренінги HEFAT Refresher у Києві від RSF
У вересні та жовтні RSF організовує 2 нові тренінги HEFAT Refresher у Києві.
Grant
1.3.2024
This is some text inside of a div block.
PhotoVogue Grants for Photographers
Конкурс PhotoVogue 2024 запрошує митців з усього світу поділитися роботами, які прославляють красу та стійкість природи.
Grant
1.3.2024
This is some text inside of a div block.
World Report Award | Documenting Humanity 2024
Нагорода World Report Award|Documenting Humanity спрямована на нову форму соціальної відповідальності через фотографію. Премія відкрита як для професійних фотографів, так і для фотографів-аматорів з усього світу.
Grant
1.3.2024
This is some text inside of a div block.
Viviane Esders Prize – Europe
Премія Вівіан Есдерс присуджується фотографу, який працює понад 40 років, має особистий стиль та художній підхід.
Grant
31.3.2024
This is some text inside of a div block.
«Sharing Future» Artist in Residence Scholarship 2024
Гасло стипендії «Sharing Future» спрямоване на спільне створення та співпрацю для спільної Європи та спільного майбутнього.
Grant
1.4.2024
This is some text inside of a div block.
Конкурс стипендій для відеоблогерів, що сприяють зміцненню української ідентичності
Результати будуть оголошені не пізніше 13 травня 2024 року.
Grant
30.3.2024
This is some text inside of a div block.
Nikon Small World Prize
Конкурс фотомікрографії Nikon "Маленький світ" відкритий для всіх, хто цікавиться мікроскопією та фотографією через мікроскоп. На конкурс відеоробіт під назвою "Маленький світ у русі" приймаються будь-які відео- або цифрові фотографії, зняті через мікроскоп у режимі сповільненої зйомки.
Grant
1.4.2024
This is some text inside of a div block.
Canon Video Grant — Short Film Documentary
Canon разом із Міжнародним фестивалем фотожурналістики Visa pour l’Image-Perpignan надають грант у розмірі 8 000 євро плюс використання новаторського професійного відеообладнання Canon (в оренду) для створення 8-хвилинного документального фільму на соціальну, політичну чи культурну тематику.
Grant
1.3.2024
This is some text inside of a div block.
Beyond the Silence project
Міжнародна фотоагенція Magnum Photos та освітня платформа Odesa Photo Days оголосили open call «Beyond the Silence». Мета проєкту створити діалог між фотографами з різних країн, висвітлюючи спільний досвід і спільні виклики.
Grant
1.4.2024
This is some text inside of a div block.
Грантова програма Talents for Ukraine
Програма відкрита для мрійників і новаторів, які своїми ідеями змінюють життя інших. Бюджет — $ 1 000 000.
Grant
1.4.2024
Грантова програма Talents for Ukraine
Програма відкрита для мрійників і новаторів, які своїми ідеями змінюють життя інших. Бюджет — $ 1 000 000.
Grant
30.4.2024
This is some text inside of a div block.
Global Peace Photo Award
Фотоконкурс, присвячений пам’яті австрійського журналіста і пацифіста, лауреата Нобелівської премії миру Альфреда Фріда. До участі приймаються роботи професійних фотографів, присвячені рухам за мир та ідеї безконфліктного майбутнього.
Grant
1.5.2024
This is some text inside of a div block.
Bayeux Calvados-Normandy Award
Нагорода "Байо Кальвадос-Нормандія" для військових кореспондентів присуджується за репортажі про конфліктну ситуацію або її вплив на цивільне населення, а також за новини, пов'язані із захистом свободи і демократії.
Grant
1.5.2024
This is some text inside of a div block.
Фонд Курта Шорка (KSMF)
Меморіальний фонд Курта Шорка (KSMF) приймає заявки на здобуття премії в галузі міжнародної журналістики за 2024 рік. Вже 23-й рік поспіль ця премія вшановує пам'ять американського журналіста-фрілансера Курта Шорка, який загинув у 2000 році під час роботи в Сьєрра-Леоне для агентства Reuters, і відзначає видатні досягнення у сміливому висвітленні конфліктів, корупції, несправедливості та порушень прав людини.
Grant
1.5.2024
This is some text inside of a div block.
Women Photograph Project Grants
Ці гранти у розмірі $5,000 будуть спрямовані на підтримку фотопроєктів - як нових, так і тих, що вже реалізуються - візуальних журналістів, які працюють у сфері документалістики. Доступно п'ять грантів, принаймні один з яких буде призначений для небінарного або трансгендерного фотографа. Фінансування може бути використане для покриття основних витрат на репортаж, творчих гонорарів фотографів і будь-яких інших витрат, що сприяють створенню нових робіт.
Grant
1.5.2024
This is some text inside of a div block.
Стипендіальна програма від Фундації польсько-німецької співпраці
Податись можуть українські журналісти, воєнкори та фотографи, що базуються в Україні та висвітлюють події, пов’язані з повномасштабним вторгненням Росії. У заявці треба надати короткий та розлогий опис вашого проєкту та бюджет на його втілення, який покриє ця сума.
Grant
3.6.2024
This is some text inside of a div block.
HARIBAN AWARD — International Collotype Competition 2024
Премія Hariban Award, заснована компанією Benrido, поєднує 170-річну аналогову техніку з сучасною фотографією. Скляні пластини використовувалися як основа для друкарських форм для колотипного друку, що продовжується і сьогодні. Нагорода називається «Харібан», оскільки «Харі» означає скляна пластина, а «бан» - друкарська форма в японській мові.
Grant
3.6.2024
This is some text inside of a div block.
Vital Impacts Environmental Photography Grants
Гранти Vital Impacts Environmental Photography Grants для позитивних змін нашої планети.
Grant
7.6.2024
This is some text inside of a div block.
Ian Parry Photojournalism Grant
Грант Ian Parry Photojournalism Grant — це міжнародний фотоконкурс для молодих фотографів віком до 24 років або тих, хто навчається на денному курсі фотографії. Учасники повинні подати портфоліо з 12 фотографій і чітку пропозицію проєкту.
Grant
1.6.2024
This is some text inside of a div block.
Ukrainian Warchive
Відкрито прийом заявок на грантову підтримку від Ukrainian Warchive для українських фотографів та фотографок, що документують життя під час війни Росії проти України. Програма націлена на вже розпочаті документальні та художні проєкти. На конкурсних засадах команда архіву відбере пʼять авторів, які отримають грант у розмірі 1000 євро.
No items found.
No results found...

Фотоісторії

У цьому розділі зібрані кращі кадри місяця, інтерв'ю з фотографами та великі візуальні матеріали. Відкрийте для себе цікаві історії та події через об'єктив наших талановитих авторів.

Фотоісторія
Dec 11, 2023
За териконом: Костянтин Гузенко задокументував дітей з прифронтових регіонів
Фотоісторія
Dec 8, 2023
Друга зима воєнного часу. Документальний проєкт Сергія Коровайного
Фотоісторія
Dec 7, 2023
Echoes of Donbass — Документальний проєкт Тимофiя Мельникова
Фотоісторія
Dec 5, 2023
Море пішло. Документальний проєкт Олександра Рупети
Фотоісторія
May 18, 2024
Життя після депортації і перед окупацією. Кримські татари Геннадія Мінченка
Фотоісторія
Apr 14, 2024
Українські фотографи XX століття: хто і що знімав

Наші партнери

Розповідаємо світові про Україну крізь призму фотографії.

Приєднуйся і підтримуй спільноту українських фотографів.

UAPP — незалежне обʼєднання професійних українських фотографів, покликане захищати їх інтереси, підтримувати, а також розвивати і популяризувати українську фотографію як важливий елемент національної культури.

Діяльність UAPP охоплює освітні, соціальні, дослідницькі та культурні ініціативами, а також книговидання.

UAPP репрезентує українську професійну фотографію в міжнародному фотографічному співтоваристві та є офіційним членом Федерації європейських фотографів (FEP) — міжнародної організації, яка представляє більше 50 000 професійних фотографів в Європі та інших країнах світу. 

Доєднатися і підтримати нас